نگران شب یلدا نباشید، 400 هزار تن هنداونه پاییزه برداشت شد

با سلام ای همه دوستان!همه جا عید است و همه خوشحالند!خدایا در این شب سرد زمستانی دل همه انسانهای این کره خاکی را شاد نما!امروز صبح در رشت برف بارید ولی بعد از ظهر هوا خوب و آفتابی شد!ولی هوا همچنان سرد است.روز اول زمستان و شب یلدا را در پیش داریم.گرچه قبلا در این خصوص نوشته ام ولی خبر امروز از منظر دیگری است:

محمدمهدی بحرینی" افزود: برداشت پاییزه هنداونه در سال زراعی گذشته 372 هزار تن
بوده است که این رقم در سال جاری 12 درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی، سطح زیرکشت پاییزه هنداونه را در کشور نزدیک به 15 هزار هکتار عنوان و ابراز امیدواری کرد: هندوانه تولیدی پاییزه به موقع در کشور توزیع می شود و برای شب یلدا در دسترس مصرف کنندگان قرار گیرد.
بحرینی با اشاره به اینکه در سال زراعی 87-86 حدود 3 میلیون تن هندوانه از 110 هزار هکتار مزارع کشور برداشت شد، پیش بینی کرد: سطح کشت هندوانه در سال زراعی جاری مطابق سال گذشته و با اندکی افزایش عملکرد همراه باشد.
مدیرکل دفتر سبزی و صیفی، متوسط عملکرد تولید هندوانه را در کشور حدود 30 تن در هکتار اعلام کرد.وی با بیان اینکه هنداونه در چهار فصل و در اکثر استان های کشور کشت می شود، اظهار داشت: استان های هرمزگان، بوشهر، جنوب فارس، منطقه جیرفت، کهنوج و چابهار از تولیدکنندگان عمده هندوانه زمستانه هستند.
وی با بیان اینکه سالانه نزدیک به100 هزار تن هندوانه به کشورهای عربی، افغانستان، آسیای میانه و تعدادی از کشورهای اروپایی صادر می شود، گفت: به علت صادرات فله ای این محصول، ارزش افزوده چندانی نصیب کشور نمی شود.
بحرینی، فرآوری و توسعه کمی و کیفی بسته بندی هنداونه را برای دستیابی به بازار های هدف ضروری دانست. وی در عین حال کیفیت هنداونه ایران را در دنیا کم نظیر دانست و گفت: استفاده از کودهای بیولوژیک و ریزمغذی ها، کمک زیادی به سلامت این محصول کرده است.

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
درسا

جالب بود.مرسي خسته نباشي