جاذبه گردشگری طبیعی برای تهران

سلام به همه شما دوستان.در این اولین ساعت های روز دهم بهمن٨٨ از رشت امروز آفتابی سلام می نمایم. همه ما ایرانی ها همیشه از آلودگی هوای تهران شنیده و گاه خود آن را لمس نموده ایم.اینبار ولی تهران را از جنبه دیگری مورد تحلیل قرار می دهیم.از جهت گردشگری:

معاون تحقیق و توسعه ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: طرح جامع اکوتوریسم کلانشهر تهران با نظارت ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تدوین شد. امیرحسن جعفری ورامینی روز چهارشنبه در جلسه این ستاد با اشاره به اینکه شهر تهران به دلیل وضعیت توپوگرافی خاص و تنوع اقلیمی دارای منابع جذابی از لحاظ گردشگری است افزود: این شهر در عین حال با مشکلات محیط زیستی مانند جمعیت زیاد، آلودگی هوا، ترافیک دست به گریبان است.
وی با بیان اینکه آلودگی هوا یکی از معضلاتی است که مستقیم بر سلامت جسمی و روحی شهروندان تاثیر می‌گذارد اظهارداشت: تمام این موارد به همراه مشکلات روحی و روانی شهروندان، نیار به تفریح و تفرج را به عنوان یک نیاز اساسی به یک ضرورت تبدیل کرده است.
معاون تحقیق و توسعه ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در ادامه خاطر نشان کرد: نداشتن طرح و برنامه برای گردشگران در تهران یکی از مشکلاتی است که منجر به صدمه زدن به محیط زیست و عدم استفاده بهینه از امکانات موجود و آشفتگی در طرح های آتی و زیان های اقتصادی شده است.
جعفری ورامینی تاکید کرد: در همین راستا و به منظور بهبود شرایط زندگی شهروندان در جهت استفاده از مواهب طبیعی و جلوگیری از آسیب به منابع گردشگری و همچنین بر اساس تاکیدات کمیسیون شماره 5 مترو پلیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار تدوین طرح جامع اکوتوریسم کلان شهر تهران را در دستور کار خود قرار داد.
وی اهداف مهم طرح فوق را شناسایی منابع و پتانسیل های گردشگری در شهر تهران، شناخت و بررسی کمبودها، امکانات و ظرفیت‌ها در جهت ارائه راهکار به منظور رفع نیازهای موجود و حفاظت از محیط زیست، آموزش و فرهنگ سازی در زمینه حفظ و نگهداری منابع گردشگری در جهت توسعه پایدار اکوتوریسم شهری در مناطق فوق برشمرد.
جعفری ورامینی با اشاره به اینکه طرح جامع اکوتوریسم کلانشهر تهران به منظور تنظیم چشم انداز 15 ساله توسعه گردشگری استان تهران تدوین شده اظهار داشت، در طرح فوق سعی شده تا پشتوانه های فرهنگی، هویت ملی، میراث فرهنگی و طبیعی استان تهران شناسایی شود.
وی افزود: زمینه فرهنگ سازی برای جذب گردشگر خارجی و داخلی و انتقال دستاوردهای فرهنگی استان به منظور ارائه تصویر مناسب از پایتخت کشور به گردشگران خارجی و داخلی در این طرح لحاظ شده است و همچنین 99 جاذبه گردشگری طبیعی برای تهران شناسائی شده که 4/60 درصد کل جاذبه های استان تهران را پوشش می دهد .

/ 0 نظر / 41 بازدید