سازمان ملل درباره افزایش گازهای گلخانه‌ای هشدار داد

سلام عرض می نمایم و امیدوارم که از سر زدن به وبلاگ طبیعت زیستکره دچار خستگی نشوید.ای کاش کمبود های این وبلاگ را در بخش نظرات به من متذکر می شدید!سکوت بیشتر بینندگان گاهی برایم معنی ناراضیتی می دهد!چرا نمی دانم.امروز به همراه دانشجویان از جنگلهای اسالم -پیساسون و لومر دیدار کردیم.خاطرات گذشته پیش رویم تازه شد.هوا نیز صاف و آفتابی ولی کمی سرد بود.خبر امروز هم در مورد تغییرات آب و هوایی است:

به گزارش روز چهارشنبه دویچه وله(صدای آلمان) ،انتشار این گازها در 40 کشور جهان از سال 2000 تا 2006 به میزان3/ 2 درصد بیشتر شده است. ایوو دبور، رییس دفتر آب و هوایی سازمان ملل متحد، گزارش جدید را هشدار تلقی کرد و گفت باید هر چه سریعتر در عرصه‌ سیاسی گام‌های لازم را برداشت.
دفتر آب و هوایی سازمان ملل با اشاره به تغییر دولت در آمریکا ابراز امیدواری کرد که در نشست بعدی، نقش آمریکا برخلاف گذشته هموار‌کننده و مثبت باشد. آمریکا در دوران ریاست جمهوری بوش پیمان کیوتو را امضا نکرد. گزارش جدید سازمان ملل تنها به کشورهای صنعتی مربوط می‌شود. در حالی که انتشار گازها‌ی گلخانه‌ای در برخی از کشورهای در حال توسعه مانند چین، اندونزی، برزیل و هند بسیار شدید است. با وجود این کشورهای در حال توسعه و کم‌درآمد تا زمانی که به رشد اقتصادی و رفاه معینی نرسیده‌اند، ملزم به رعایت مقررات بین‌المللی نیستند.
در گزارش جدید سازمان ملل قید شده که انتشار گازهای گلخانه‌ای در برخی از کشورها در سال 2006 نسبت به سال 1990 کاهش یافته است. سازمان ملل دلیل این امر را فروپاشی ساختارهای صنعتی کهنه در آلمان شرقی سابق و اروپای شرقی و مرکزی طی سال‌های دهه‌ 90 می‌داند.

توی این شب های سرد پاییز چی میچسبه آبگوشت!!

/ 0 نظر / 2 بازدید