'فن آوری اطلاعات سبز' شعار سبیت امسال

سلام بر همه دوستان و یاران سبز اندیش!
توجه به طبیعت و محیط زیست دیگر از نگرش فانتزی خارج شده و به یک نیاز روزآمد تبدیل می شود.شاید در این زمینه بعضی افراد با من موافقتی نداشته باشند چون آنها مسائل دیگر را مهم تر می بینند. اما بنده معتقد هستم دیگر نمی توان هیچ موردی را از این لازمه محیطی جدا نمود .باری دیروز(سه شنبه ۴ مارس) اتفاق مهمی در زمینه فناوری اطلاعات رخ داد:
بزرگترین نمایشگاه فناوری های پیشرفته جهانCebit ، در هانوفر آلمان درهای خود را به روی بازدید کنندگان باز کرد.  موضوع اصلی نمایشگاه سبیت امسال که از چهار تا نه مارس برگزار می شود، "فن آوری اطلاعات سبز" ('Green IT') است که حفظ محیط زیست را در ساخت و استفاده از محصولات مد نظر قرار می دهد.

bilddb-bild.html?sprache=D&size=1&id=19307
یکی از بخش های سبیت به نمایش راههایی برای کاهش گازهای گلخانه ای برای تامین نیروی الکتریسیته رایانه ها اختصاص یافته است.گروه صلح سبز، نیز در این نمایشگاه حضور دارد تا صحت دعاوی شرکت ها را در این زمینه مورد بررسی قرار دهد.
مسئولان سبیت امیدوارند بازدید کنندگان نمایشگاه با راههایی آشنا شوند که به آنها در ایفای نقشی موثرتر برای حفظ محیط زیست یاری رساند. امسال برای نخستین بار در تاریخ این نمایشگاه، چین با 500 شرکت کننده، جای تایوان را به عنوان بزرگترین غرفه دار خارجی اشغال کرده است.
 چندین شرکت ایرانی نیز همچون سال های گذشته در سبیت غرفه دارند.

893829945.jpg

/ 0 نظر / 2 بازدید