کشف یک اسکلت عجیب در مازندران

با سلام به همه دوستان در این آغازین روز هفته!در آخرین روز های فروردین انقدر سرما خورده ام که باور زمستان را داشته باشم.بگذریم خبر جالب و عجیبی از جنگل های مازندران واصل شده بخوانید:

اسکلت جانداری در شهرستان گلوگاه مازندران که تازگی آن به خوبی مشخص است، تعجب کارشناسان را برانگیخت.
 اسکلت جانداری که توسط یکی از شهروندان گلوگاهی در جنگل‌های این شهرستان به‌دست آمده است، چند روزی است که فکر کارشناسان را به خود مشغول کرده است.
 حسن خاج، یابنده اسکلت در این شهرستان اظهار داشت: این اسکلت را از منطقه جنگلی صعب‌العبوری در گلوگاه به طور اتفاقی مشاهده کرده و از آنجا که برجستگی‌های روی اسکلت برایم جای سوال داشت، آن را به شاخه‌ای آویزان کرده تا هم از گزند احتمالی درامان باشد و هم از دیگران درباره آن جویا شوم. وی این موضوع را به محیط بانان محیط زیست و منابع طبیعی منطقه گزارش داد و پس از مشاهده کارشناسان محیط زیست منطقه از جمله زیست‌شناسانی از استان‌های مازندران و گلستان سرانجام کسی از ساختار اسکلت به هویت آن پی نبرد و به نوعی هنوز مشخص نیست که این اسکلت مربوط به پرنده است یا جانور زیرا به هردوی آنها شبیه است. به گفته یکی از محیط‌بانان منطقه، این اسکلت مربوط به جانداران بومی منطقه نیست و تاکنون چنین ساختاری از یک موجود در حوالی مازندران ندیده است. عصر سه‌شنبه نیز دو زیست‌شناس و جانورشناس از تهران برای بررسی موضوع به گلوگاه آمدند، آن‌ها نیز تاکنون متوجه هویت واقعی اسکلت نشدند و پس از عکسبرداری و اندازه‌گیری قسمت‌هایی از این شکل ناشناس، تصاویر و مشخصات را به کمک رایانه به مرکز تحقیقاتی مورد نظر ارسال کردند و قرار است ظرف امروز و فردا نظریات اولیه خود را گزارش کنند تا بالاخره راز این اسکلت کشف و درباره چگونگی انتقال آن به مراکز ذی‌ربط تصمیم‌گیری شود. از مشخصات اسکلت در نگاه اول می‌توان به دم بلند، سر کوچک، عاج‌های روی پشت، ارتفاع بیش از 30 سانتی‌متری و طول حداکثر یک متر و 30 سانتی‌متری و ساختار منحنی آن اشاره کرد و البته تازگی اسکلت از رنگ صورت استخوان و گوشت‌های باقیمانده بر آن کاملا مشخص است.این اسکلت هم‌اکنون در منزل یابنده و در محلول آب‌نمک نگهداری می‌شود.

 تصاویر گلوگاه
منطقه مورد نظر ما اکبر جوجه معروفی دارد:
/ 0 نظر / 2 بازدید