‌۵/١ میلیون پرنده مهاجر پارسال به مازندران آمدند

 با سلام از رشت امروز آفتابی!آرزو می کنم که سلامت باشید.آمار بینندگان در وبلاگ هر روز مسئولیت بیشتری برای من ایجاد می نماید ولی همگی خاموشند!!خبر امروز ما از استان سرسبز مازندران است:

معاون محیط طبیعی اداره کل محیط زیست مازندران گفت: براساس آخرین سرشماری یک میلیون و450 هزار قطعه پرنده سال گذشته به استان مازندران مهاجرت کردند که با توجه به این آمار استان مازندران مقام اول را در کشور به خود اختصاص داده است. بین زیستگاه‌های مهم استان میانکاله به تنهایی توانسته یک میلیون قطعه پرنده را در خود جای دهد که بعد از آن فریدونکنار از تراکم بالایی برخوردار است.

وی در خصوص سرشماری که به طور سالانه در فاصله دی تا بهمن به مدت بیست روز صورت می‌گیرد گفت: این سرشماری هماهنگ با دیگر استان‌های کشور در نیمه اول زمستان از پرندگان مهاجر صورت می‌گیرد که به احتمال زیاد از کارشناسان محیط زیست هلند نیز برای همکاری استفاده خواهیم کرد. میانکاله به دلیل آرامش زیاد و نبود فضای صنعتی و سر و صدای کم توانسته است نسبت به دیگر مناطق استان چیزی حدود 250 گونه پرنده در وسعتی حدود 68 هزار و 800 هکتار به خود جلب کند.

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران خاطرنشان کرد : اگر سرمای امسال مانند سال گذشته شدید باشد احتمال دارد شاهد حجم بیشتری از پرندگان در زیستگاه آبی مازندران باشیم.

در بخش خوراکی ها امروز می خواهم یادی کنم از غذاهای مازندرانی!!

 

/ 0 نظر / 2 بازدید