آخر هفته پر لرزه

با سلام و آرزوی بهترین ها برای همه دوستان!خوب و خوش هستین؟در این چند روز تعطیلی کره زمین بسیار فعال بود و جند زلزه و چند سیل آرامش زیستمندان این کره خاکی رادچار اختلال نمود.گویی زمین هر چندی می خواهد اعلام حضور نماید.

فردا روز ۵ آبان مقارن است با یک فعالیت فرهنگی برای ایرانیان:

زمان برگزاری نمایشگاه "میراث ماندگار" به پنجم آبان ماه تغییر یافت .هدف از برگزاری این نمایشگاه  با توجه به غنی و عام بودن فرهنگ ایرانی، ارایه سیر تکاملی شیوه تولید میراث فرهنگی کشور از ابتدا تا دوران معاصر عنوان شده . همچنین حمایت از صنایع دستی، صنعتگران و هنرمندان این عرصه، آشنایی بیشتر مردم با رشته های مختلف این صنایع و توسعه گردشگری، به عنوان اهداف دیگر این نمایشگاه دنبال می شود. با برگزاری این نمایشگاه در مجموعه سعدآباد،‌ مردم با این مکان به عنوان مجموعه ای که بخش عظیمی از ابنیه تاریخی و صنایع دستی تاریخی و معاصر را در خود جای داده است، بیشتر آشنا می شوند. در این نمایشگاه 110 غرفه صنایع دستی، پوشاک ملی-اسلامی، غذاهای سنتی، موسسات گردشگری، انجمن های خیریه و طلا و جواهر از استان های مختلف کشور شرکت دارد.
اجرای موزیک زنده سنتی توسط گروه های موسیقی کاخ سعدآباد و تئاتر با موضوعات مختلف برای کودکان، از برنامه های جانبی این نمایشگاه است،‌ که در تمام روزهای برگزاری نمایشگاه، اجرا می شود. انجمن های خیریه، با هدف جذب کمک های نقدی و غیرنقدی برای اقشار کم توان جامعه، در این نمایشگاه حضور دارند.
نمایشگاه میراث ماندگار از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری برگزار می شود و علاقه مندان می توانند در مدت اعلام شده از ساعت 10 صبح تا 20 برای بازدید از نمایشگاه در مجموعه سعدآباد حضور یابند.


 

/ 0 نظر / 2 بازدید