محققان کره ای "گیاه" روباتیک ساختند

سلام  و عرض ارادت خدمت شما یار وبلاگ!شما که هر روز سری به طبیعت زیستکره می زنید و از خبر ها و عکس ها مطالعه بعمل می اورید.گرچه کمتر نظر می دهید!ولی دست شما را می فشارم.خبر امروز از کشور کره جنوبی است.همان کشوری که اکنون به غول اقتصادی آسیا تبدیل شده.

محققان آزمایشگاه تحقیق روبات در "دانشگاه چونام" در کره گیاه روباتیکی ساخته اند که می تواند هوا را مرطوب کند، اکسیژن تولید کند، هوا را خوشبو سازد و حرکات جنبشی داشته باشد.این روبات با استفاده از خصیصه های گیاهانی که معمولا برای اهداف تزئینی پرورش داده می شوند، ساخته شده است. طول این روبات 130 سانتی متر و قطر آن 40 سانتی متر است و دارای کاسبرگ، ساقه و پنج غنچه شبیه گل "ختمی" است. این روبات دقیقا همانند گیاهان واقعی اکسیژن در هوا منتشر می کند و هوا را مرطوب و خوشبو می کند.
این روبات همچنین به محرک های مختلف خارجی مانند نزدیک شدن فرد، موزیک و نور پاسخ می دهد. زمانیکه فردی به شعاع 40 سانتی متری این گیاه می رسد، حسگر ماورای صوت این گیاه نزدیک شدن شخص را حس کرده و ساقه آن بطرف شخص خم می شود و غنچه های آن شکوفا می شوند.و زمانیکه شخص دور می شود این گیاه به وضعیت اصلی خود باز می گردد. اگر صدای شخص از حد مشخصی بلندتر شود، غنچه های گیاه شکوفا می شوند و ساقه آن به نشانه سلام و درود اندکی می لرزد.
زمانیکه اتاق روشن می شود غنچه ها باز و بسته می شوند و زمانیکه موزیک پخش می شود گیاه می رقصد. با استفاده از چندین گیاه روباتیک می توان یک "باغ روباتیک" ساخت و یا از تک تک آنها برای تزئین داخل خانه استفاده کرد. 
این اقایان عجب کاری کرده اند!کاشکی درخت هم می ساختند که خیال مردم از جهت چوب هم آسوده می شد. امروز در جلسه ایده های نو در اداره کل منابع طبیعی شرکت کردم.خیلی جالب بود که اهمیت منابع طبیعی برای همه روشن است ولی هیچ کس نمی داند چگونه باید جلوی تخریب آن را گرفت.سیلاها در راه اند به گوش و هوش باشید..
 
/ 0 نظر / 2 بازدید