یک گونه جدید گربه ماهی نامگذاری شد

با سلام و بهترین خوبی ها برای شما خوبان.روزهایی که در آن درگیری های فراوان دارد می گذرانم.واقعا گاهی توان خود را از دست می دهم ولی امیدوارم که این روز بلاخره باید تمام شود!محیط زیست زیستکره پیچیدگی و ناشناختگی های فراوان دارد.گویی ما هنوز به اسرار این سفینه زمین نا آگاهیم.خبر امروز از نادانسته های حیات است:خبرگزاری آسوشیتدپرس از فیلادلفیا گزارش داد فرانک گالاگر 37سال به عنوان سرپرست دفتر پستی یک موزه علوم طبیعی خدمت کرد و این مدت آنقدر طولانی بود که او گاه به شوخی می گفت که باید به مجموعه این موزه بپیوندد اما این موضوع عملا تحقق یافت.
مارک سابای پرز، دانشمند عضو فرهنگستان علوم طبیعی در فیلادلفیا گونه جدیدی از گربه ماهی را "راینو دوراس گالاگری" نام گذاری کرده است.
سابای پرز که مدیریت این مجموعه را برعهده دارد که 1/3میلیون ماهی را یک جا گرد آورده است، هدف از این نامگذاری را ارج نهادن به خدمات صادقانه گالاگر توصیف کرد.گربه ماهی راینودوراس گالاگری که نام غیرعلمی آن "گربه ماهی لب کلفت اورینوکو" است ، در حوزه اورینوکو واقع در ونزوئلا و کلمبیا زنگی می کند.
معمولا گونه های جدید به نام دانشمندان برجسته، افرادی که کمکهای بلاعوض قابل توجهی اهدا کرده اند و یا همسر محققان نامگذاری می شود اما همیشه به این ترتیب نیست. اخیرا یک زیست شناس گونه جدیدی از عنکبوتیان را به نام یک موسیقیدان به نام نیل یانگ نامگذاری کرد و حشره شناسان، سوسک کپک لجن( slime mold) را "رییس جمهور جرج دبلیو بوش" نام گذاشتند.

/ 0 نظر / 2 بازدید