تاسیس صندوق بین المللی حفاظت از آمازون توسط برزیل

با سلام و عرض ارادت به همه دوستداران طبیعت زیستکره!خوب و خوش هستین؟با گرمی هوا و بی برقی چطورین؟می سازین!خوبه!!

چند بار در خصوص جنگلهای آمازون در این وبلاگ مطلب نوشتم و حال خبر خوشحال کننده ایی داریم از امازون:

لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا رئیس جمهور برزیل صندوقی بین المللی را برای حفاظت از جنگل های حاره ای آمازون و کمک به مبارزه با تغییرات جوی تاسیس کرده است.

این صندوق برنامه های کمک به ساکنان ناحیه آمازون برای امرار معاش به شیوه هایی غیر از قطع درختان جنگل را تشویق خواهد کرد. کمک به حفاظت از محیط زیست آمازون و توسعه پایدار از دیگر اهداف این صندوق است. مقام ها برای جمع آوری کمک از کشورهای خارجی تلاش خواهند کرد و قصد دارند تا سال 2021 بیست و یک میلیارد دلار فراهم آورند.اما یک وزیر دولت گفت که برزیل دخالت خارجی در سیاست خود در مورد آمازون را نخواهد پذیرفت.

گروه "صلح سبز" که در زمینه محیط زیست فعالیت می کند گفت این اولین بار است که برزیل ارتباط میان گرمایش زمین و حفظ جنگل های حاره ای را پذیرفته است.

حق حاکمیت

آقای لولا طی سخنانی در مراسم راه اندازی این صندوق در ریو دژانیرو گفت برزیل از این موضوع که آمازون تا چه حد برای باقی جهان اهمیت دارد آگاه است. وی افزود: "برای چهره کشورمان بهتر است که درست عمل کنیم، تا بتوانیم در مجامع بین المللی سربلند حاضر شویم."اما رهبر برزیل همچنین پافشاری کرد که حفاظت از آمازون مسئولیت برزیل است.او گفت: "ما... خواهان احترام به حق حاکمیت خود بر ناحیه آمازون و تصمیماتی هستیم که در این منطقه گرفته می شود."روبرتو مانگابیرا آنگر، وزیر امور استراتژیک برزیل، این نکته را به زبانی صریح تر بیان کرد: "این صندوق وسیله ای برای دولت های خارجی است تا بتوانند بدون اعمال نفوذ در سیاست های ملی برزیل، به ابتکارات ما کمک کنند." "ما قصد نداریم حق حاکمیت خود را با پول معاوضه کنیم."

 

/ 0 نظر / 3 بازدید