اسپانیا مقصد اول گردشگران شناخته شد

با سلام از رشت امروز بارانی و ابری!

خوب و خوش هستین؟چه خبر؟شاید کمتر کسی نداند که یکی از کارکرد های مهم طبیعت گردشگری(توریسم)است.سالیانه فرصت های زیادی برای اشتغال از همین راهکار برای هزاران و شاید میلیون ها نفر در کشورهای مختلف بوجود می آید. البته برای ایجاد این فرصت حتما زیر ساخت های فراوانی نیاز است.از ایجاد فرودگاه-جاده و اتوبان تا فرهنگ مناسب برای برخورد با این گردشگران.اسپانیا سال گذشته میلادی همچنان مقصد اصلی گردشگران بوده و در رده نخست کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار داشته است و گردشگران به مدت ‪ ۲۷۲‬میلیون و ‪ ۸۰۰‬هزار شب در هتل‌های این کشور اقامت کرده اند.

به گزارش یورو استات ( دفتر آمار اتحاده اروپا، در مجموع میزان اقامت گردشگران در هتل‌های کشورهای اتحادیه اروپا در سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و ‪ ۵۷۷‬میلیون و ‪ ۷۰۰‬هزار شب بوده که ‪ ۳/۱‬درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش داشته است. پس ازاسپانیا، بیشترین شمار گردشگران به آلمان با ‪ ۲۱۴‬میلیون و ‪۸۰۰‬ هزار شب، فرانسه ‪ ۲۰۳‬میلیون و ‪ ۸۰۰‬هزار و انگلیس ‪ ۱۷۷‬میلیون و ‪ ۶۰۰‬هزار شب اختصاص داشته است . افه گزارش داد: آمار اقامت گردشگران درایتالیا هنوز منتشر نشده است. گردشگران درسال ‪ ۲۰۰۶‬میلادی ‪ ۲۴۹‬میلیون و ‪ ۹۰۰‬هزار شب را در هتل‌های ایتالیا اقامت داشتند.

گفته می شود ما جزء ۱۰کشور اول دنیا از جهت قابلیت های گردشگری هستیم  در حالی که رتبه ما در  تعداد گردشگران و نیز درآمد گردشگری در دنیا به ترتیب رتبه ۶۶و ۷۷است .

گزارش سازمان جهانی گردشگری (توریسم) ملل متحد ((UNWTO عنوان می دارد آمار سال گذشته بیانگر 52 میلیون نفر یا بعبارت دیگر 6 در صد افزایش تعداد جهانگردان در مقایسه با آمار سال 2006 است که بازدید از تمامی مکان های عمده گردشگری افزایش بالاتر از میانگین سال های قبل را به ثبت رساند.

در این گزارش آمده است با وجود تهدید ها و تنش های موجود، خاورمیانه بیشترین افزایش گردشگر را با 13 درصد رشد یا 46 میلیون  جهانگرد، به خود اختصاص داده است. عربستان سعودی و مصر پر طرفدارترین  کشور ها برای سفر گردشگران بوده اند. در گزارش مزبور آمده  44 میلیون گردشگر در سال گذشته ازکشور های آفریقایی دیدار کرده اند که این رقم بیانگر 8 در صد رشد است. گردشگران عمدتا در این قاره به مراکش و آفریقای جنوبی  سفر کرده اند.شان کشور عزیزمان بیشتر این است حتما...

85_03_25_other1.jpg

 

/ 0 نظر / 2 بازدید