پلاستیک در اقیانوس ها تجزیه می شود

با سلام از رشت بارانی و شرجی!خوب و خوش هستین.راستی نماز و روزه تان قبول حق باشه!سر سفره افطار ما را هم دعا کنید.یکی از معظلات قرن بیستم پلاستیک های تجزیه نشو بود. حال خبر خوشی داریم از تجزیه آنها:

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، هر ساله هزاران تن بقایای مواد پلاستیکی وارد اقیانوس ها می شود که برخی از این پلاستیک ها به ساحل بازگردانده شده و برخی نیز با جریانهای دریایی به ناحیه ای در اقیانوس آرام بین کالیفرنیا و هاوایی که گفته می شود وسعتی بیش از تگزاس آمریکا دارد، حمل می شود.
"کاتسوهیکو سایدو" شیمیدان دانشگاه نیهون در چیبا واقع در ژاپن می گوید: عموما تصور براین است که پلاستیک های مورد استفاده روزانه ، کاملا پایدار است.
وی گفت: بررسی های ما نشان می دهد، پلاستیک در اقیانوس ها در اثر قرار گرفتن در معرض باران و آفتاب و دیگر شرایط زیست محیطی، تجزیه می شود و بدین گونه به منبع دیگری از آلودگی جهانی که تا آینده نیز ادامه دارد تبدیل می شود.
نتایج این تحقیقات در نشست سالانه انجمن شیمی آمریکا ارائه شد.
سایدو گزارش داد که پلاستیک های تجزیه شده، مواد شیمیایی سمی مانند "بیسفونل آ" و "پی اس اولیگومر" از خود آزاد می کنند که می تواند عملکرد هومورنها را در حیوانات مختل کند.

ای کاش ماه مبارک رمضان هم ما در خوردن و آشامیدن زیاده روی نکنیم و به یاد فقرا هم باشیم. دوستی درخواست نموده بود سفره افطاری فقرا را هم در وبلاگ بگذارم.چشم بفرمایید...چشم ها را نگاه کنید که چقدر معصومانه مینگرند...

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید