معاون سازمان جنگل‌ها: تفاهم‌نامه فعالیت‌های طبیعت‌گردی

سلام به همه دوستان!البته دلم برای شما خیلی تنگ شده بود.حتی اگر شما اعتقادات مرا قبول هم نداشته باشید.باز به شما سلام می گویم و آرزوی بهروزی برایتان دارم.امروز یکشنبه در یک روز آفتابی کریستال به همراه دو نفر از بهترین دوستانم آقایان دکتر صالحی و دکتر نیکوئی برای بازدید به جنگلهای اسالم رفته بودم.البته کمی خسته شده ام ولی بی نظیر بود.

خبر امروز:

معاون مناطق مرطوب و نیمه‌مرطوب سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: به‌زودی با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور تفاهم‌نامه فعالیت‌های طبیعت‌گردی ایران جهت هدایت صحیح سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این حوزه، ابلاغ خواهد شد.

دکتر علی اوسط منتظری : در مسیر سرمایه‌گذاری در مباحث طبیعت‌گردی موضوعات قانونی، حقوقی، مسائل فنی و هدایت صحیح سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به‌زودی و پس از طی مراحل نهایی، تفاهم‌نامه همکاری‌های طبیعت‌گردی سازمان میراث فرهنگی و سازمان جنگل‌ها ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: براساس این تفاهم‌نامه، وظایف و مقررات قانونی هر دو سازمان با یکدیگر تلفیق شده و در برگیرنده مباحث بسیاری است و کمک خواهد کرد تا ضمن بالا بردن انگیزه سرمایه‌گذاران بخش طبیعت‌گردی کشور، در وقت و زمان اجرای پروژه‌ها صرفه‌جویی شود و پروژه‌ها در کمترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب خود برسند.

دکتر منتظری با اشاره به مکان‌یابی احداث موزه‌های میراث روستایی در شمال کشور به ویژه در استان مازندران گفت: دو نقطه در استان مازندران جهت احداث موزه میراث روستایی مازندران به سازمان میراث فرهنگی تعریف شده است که امیدواریم پس از انجام کارهای مطالعاتی این پروژه ارزشمند در مازندران نیز همچون گیلان به اجرا درآید.

معاون مناطق مرطوب و نیمه مرطوب سازمان جنگل‌ها، موزه‌های میراث روستایی را نمادی از همزیستی و تعادل بین انسان و طبیعت برشمرد و اظهار کرد: موزه‌های میراث روستایی تصویری از میزان دخالت انسان گذشته در طبیعت است و آن چیزی که مشاهده می‌شود تعادل بین آن دو است و موزه‌های میراث روستایی بدون پدیده‌های طبیعی مفهومی نخواهد داشت.

دکتر منتظری درباره روند احداث پروژه تله کابین درفک در گیلان خاطرنشان کرد: در صورت ارائه نتایج ارزیابی زیست محیطی و از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و مباحث مربوط به تخریب منابع طبیعی، مشکلی برای اجرای این پروژه وجود نخواهد داشت.

/ 0 نظر / 5 بازدید