خرس های قطبی در حال شنا در آب های آزاد مشاهده شدند

با سلام و احترام خدمت دوستان!بلاخره المپیک ٢٠٠٨ هم تمام شد.اختمامیه بسیار زیبا-مدال طلای قهرمان ساعی-فقدان ورزشکاران ایرانی در رژه پایانی-ناکارآمدی کشتی گیران ما لحضه های تلخ و شیرین المپیک بود.

 

خبر امروز در مورد تغییرات اب و هوای کره زمین است:
دو مقام فدرال روز جمعه تایید کردند که به تازگی 10 خرس قطبی که تعداد بسیار زیادی محسوب می شوند، در حال شنا در آب های آزاد شمال ساحل " آلاسکا" مشاهده شده اند.
به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، برخی از این خرس ها عازم ساحل بودند و برخی به سمت یخ های عقب نشینی کرده در دریای "چوکچی" (Chukchi) شنا می کردند. "سوزان میلر" زیست شناس مسئول طرح خرس های قطبی برای "سرویس ماهی و حیات وحش" فدرال گفت، هشت خرس از این 10 خرس قطبی که در جریان گشت منطقه ای کشف شدند در 15 مایلی (13/24 کیلومتری) ساحل قرار داشتند.
از دو خرس دیگر یکی در 35 مایلی (32/56 کیلومتری) و دیگر در 50 مایلی ( 46/80 کیلومتری ) ساحل بودند اما فاصله هر دوی آنها از نزدیک ترین یخ قطبی به 20 مایل ( 18/32 کیلومتر) نمی رسید.
میلر گفت،‌ مشاهده خرس های قطبی در آب های آزاد تا حدود سال 2004 نادر و غیر معمول بود اما دمای در حال افزایش هوا قسمت اعظم سکوی یخی را که خرس های قطبی بر روی آن زندگی و شکار می کنند، ذوب کرده است.
"دریک کمپترون" وزیر کشور آمریکا ماه مه جمعیت خرس های قطبی این کشور را عمدتا به دلیل از بین رفتن محل زندگی شان،‌ مشمول قانون "گونه های در معرض خطر انقراض" اعلام کرد.
میلر گفت، شنا کردن خرس ها غیر عادی نیست اما این موضوع بسته به شرایط آنها و مقدار زمانی را که در آب سپری می کنند می تواند مشکل ساز باشد.
وی افزود، خرس ها برای شنا کردن بیش از راه رفتن انرژی مصرف می کنند.n addition, more
میلر با اشاره به اینکه بیشتر خرس هایی که بهار امسال بر روی یخ دریاهای "بیو فورت" و "چوکچی" اسیر شده اند در وضعیت خوبی بسر می برند، گفت، علاوه بر این شماره خرس هایی که بر روی زمین مشاهده شده اند در ماه های ژوئیه و اوت نسبت به گذشته بیشتر بوده است که این موضوع می تواند نتیجه احتمالی عقب نشینی یخ دریا باشد.
زیست شناسان نگرانند که خرس ها بویژه خرس های باردار با شنا کردن در آب های بدون یخ خود را خسته کنند.
زیست شناسان روز 16 اوت در جریان دو پرواز با ارتفاع هزار 200 پا از سطح زمین موفق به مشاهده این خرس ها شدند.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید