درختکاری خیابانها میزان بروز آسم را در کودکان کاهش می‌دهد

سلام و آرزوی بهترین ها برای شما!هیچگاه از آرام راه رفتن ترسیده اید؟چرا پرسش می کنم؟می خواستم بگویم که نترسید!از راه نرفتن و ایستا بودن باید ترسید!!
خوبید؟امروز خبری برای کودکان داریم که زیبا بود.نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد وجود انبوه درختان در حاشیه خیابانها نه تنها منظره‌ای چشم نواز است، بلکه به سلامت ریه کودکان نیز کمک می‌کند. به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، دکتر جینا لوواسی و همکارانش از دانشگاه کلمبیا دریافتند کودکان چهار و پنج ساله‌ای که در سرسبزترین خیابانهای شهر نیویورک زندگی می‌کنند کمتر از کودکانی که در خیابانهای کم درخت بسر می‌برند به آسم مبتلا می‌شوند. درختان تاثیر مفیدی بر کیفیت هوا می‌گذارند و کیفیت هوای سطح خیابانها را بهبود می‌بخشند.محققان با بیان اینکه این تاثیر مستقل از فقر و آلودگی است ، کاشت درختان را راه حل ساده‌ای برای کمک به حفظ سلامت محیط زیست می‌دانند .میزان ابتلا به آسم در آمریکا از سال ‪ ۱۹۸۰‬تاکنون بسیار افزایش یافته است و بیشترین میزان شیوع این بیماری در شهرها دیده می‌شود. درختان می‌توانند با پاکسازی هوا و ترغیب کودکان به بازی در هوای آزاد به کاهش ابتلا به آسم کمک کنند.

با این حال گرده‌های این درختان می‌تواند در بروز حملات آسمی نقش داشته باشد. محققان در این مطالعه ، شمار درختان در مناطق مختلف شهر نیویورک را در سال ‪ ۱۹۹۵‬با آمار شیوع آسم و بستری در بیمارستانها در سال ‪ ۱۹۹۹‬مقایسه کردند که در آن سال نیم میلیون درخت در حاشیه خیابانهای نیویورک وجود داشت. بخشی از شهر نیویورک با ‪ ۱۶۷۵‬درخت در هر کیلومتر مربع سرسبزترین ناحیه است بطوری که در هر ‪۴‬هزار متر مربع ‪ ۷‬درخت کاشته شده است، درحالی که ناحیه دیگری با ‪ ۱۰۹‬درخت در هر کیلومتر مربع یا نیم درخت در هر ‪ ۴‬هزار متر مربع، کم درخت‌ترین ناحیه است. حتی پس از در نظر گرفتن شمار جمعیت زیر خط فقر ساکن در منطقه، نزدیکی با منابع آلودگی نظیر مسیرهای پررفت و آمد کامیونها و سایر عوامل مرتبط، افزایش تراکم درختان با کاهش شیوع آسم مرتبط شناخته شد. افزایش ‪ ۳۴۳‬درخت در هر کیلومتر مربع شیوع آسم را ‪ ۲۹‬درصد کاهش داد. بطور مثال شیوع آسم در بین کودکان ‪ ۴‬و ‪ ۵‬ساله در مناطق کم درخت ‪ ۹‬درصد و در مناطق پردرخت فقط ‪ ۶‬درصد مشاهده شد. میزان بستری بیماران آسمی در بیمارستان در مناطق سرسبز و پردرخت کمتر بود ، اما این ارتباط از نظر آماری قابل توجه نبود. این یافته‌ها نشان می دهد درختان عامل اصلی حملات آسمی نیستند. در نیویورک قرار است تا سال ‪ ۲۰۱۷‬یک میلیون درخت دیگر غرس شود.

مشروح این تحقق در شماره ماه مه مجله ‪Journal of Epidemiology and‬ ‪Community Health‬منتشر شده است.

BabyBirds_Miller_061705.jpg

/ 0 نظر / 3 بازدید