بهره گیری از ماهواره برای حفاظت از جنگل ها

سلام به همه دوستان و یاران وبلاگ طبیعت زیستکره!در این آخرین ساعات از رشت مهتابی سلام عرض می کنم.یکی از ابزارهای مدیریت منابع طبیعی استفاده از ماهواره ها است.حال خبری از این دنیای ماهواره ایی:

پایگاه اینترنتی رویترز: رییس "گروه بین المللی رصد زمین" اعلام کرد: تخریب جنگل ها از برزیل تا اندونزی عامل انتشار حدود یک پنجم تمام گازهای گلخانه ای ناشی از فعالیت های انسانی است. گیاهان در حین رشد کربن را می گیرند و زمانی که می سوزند و یا پوسیده می شوند، این کربن را آزاد می کنند. "خوزه آچاچه" مدیر "گروه رصد زمین" (GEO) ، گفت: تنها راه نظارت موثر جنگل ها، از طریق فضا است. هدف این سامانه، انجام یک ارزیابی سالانه از ذخایر کربن جنگلی است. در حال حاضر این ارزیابی در یک چرخه پنج ساله انجام می شود.
آچاچه گفت: گوگل که از طریق سایت "گوگل ارث" تصاویر ماهواره ای ارائه می دهد، در این طرح مشارکت خواهد کرد.جزئیات همکاری این شرکت در ماه نوامبر منتشر می شود.
سازمان فضایی آمریکا "ناسا"، سازمان فضایی اروپا "ESA" و سازمان های ملی فضایی کشورهای ژاپن، آلمان، ایتالیا، هند و برزیل از جمله کشورهایی هستند که در نقشه برداری از جنگل ها مشارکت می کنند.

خیلی وقته از دنیای غذا ها چیزی انتخاب نکرده ام امشب دلم می خواد عکسی را برای شما در وبلاگ قرار دهم که....البته برای امشب واقعا دور از دسترس بود...

 

/ 0 نظر / 44 بازدید