روز دانشجو

با سلام به همه دوستان علی الخصوص دانشجویان عزیز!گرچه امروز بعلت شغل معلمی گاهی مجبور به توبیخ کلامی برای دانشجویان شدم.ولی همه آنها را از صمیم قلب دوستتان دارم حتی آنهایی که اعتقادی به من ندارند.در یک کلام همیشه سلامت باشید.

خبر امروز در زمینه بازیافت است:

دو پژوهشگر پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج موفق شدند از کاغذ اسکناسهای باطله، تخته نرده و چوب بسازند. مدیر روابط عمومی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج روز شنبه گفت: دراین فرایند، از اسکناسهای باطله به صورت مخلوط با خرده های چوب و "رزین اوره - فرمالدهید" برای ساخت تخته استفاده شده است. محسن نقیلو افزود: این دو پژوهشگر به نامهای دکتر علی اکبر عنایتی و امید حسینایی در گروه علوم و صنایع چوب و کاغذ این دانشکده درتحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که افزایش مقدار کاغذ اسکناس باطله درساختار تخته ها، موجب کاهش جذب آب و واکشیدگی ضخامت تخته ها می شود.
وی خاطرنشان کرد: نتایج به دست آمده نشان داد که با استفاده ازکاغذاسکناس باطله در ساختار تخته خرده چوب، مقاومت مکانیکی بویژه مقاومت چسبندگی داخلی تخته ها از مقدار استاندارد مربوط به این تخته ها بیشتر است .
نقیلو ادامه داد: این دو پژوهشگر نشان دادند که استفاده از کاغذ اسکناس باطله در ساخت تخته خرده چوب امکان پذیر است و از این طریق می توان تخته هایی مناسب برای مصرف داخلی ساختمان به دست آورد. به گفته وی، اکنون سالانه 700 تن کاغذ اسکناس باطله در کشور جمع آوری می شود که به علت آلودگی های فراوان هیچ کاربردی برای آن وجود ندارد. البته به دلیل عدم استقبال ایرانیان از تجارت الکترونیک این روند هنوز ادامه دارد...

/ 0 نظر / 2 بازدید