مذاکرات مسئولین در اجلاس دانمارک ادامه دارد

سلام به همه یاران از رشت امروز ابری!خوبید؟چه خبر؟در این آخرین روزهای آذر ماه چه می کنید؟همه چیز خوبه؟شاید پاسخ ها متفاوت باشد ولی من فرض می کنم که همه چیز خوبه!و بهتر اینکه آرزو کنیم خوب باشه.اجلاس دانمارک به کندی به آخرین روز های خود نزدیک می شود. ولی هنوز نتوانسته بین دول ١٩٢ تعاملی برای یکپارچه ارائه نماید. گروه های محیط زیستی نیز در این چند روز مخالفت هایی در برخی کشور ها از جمله دانمارک داشته اند.که البته همگی در آرامش نبوده وبرخی به درگیری های فیزیکی هم ختم شده..

بیش از ١٢٠ رهبر تا روز جمعه به این اجلاس خواهند پیوست تا به هم اندیشی کمک نمایند. البته امیدواری ها روند نزولی می پیماید ولی هنوز برای ارزیابی نهایی باید منتظر روز پایانی اجلاس ماند.به عقیده صاحب نظران، عمل نکردن کشورهایی چون آمریکا و چین که در ماراتن رقابت شدید تجاری و اقتصادی قرار دارند به معاهدات بین المللی که دیگران اتفاقا در عمل به آن مصر هستند، ریشه در منفعت طلبی و استفاده بهینه از فضا در خلا حضور دیگران دارد.
دولت آمریکا پیشتر اعلام کرد که تا سال 2020 میلادی تولید دی‌اکسید کربن خود را تا 17 درصد سقف سال 2005 کاهش خواهد داد. آمریکا تولید کننده ‎یک پنجم گاز دی‌اکسید کربن جهان است. از سویی رقم اعلام شده آمریکایی ها با انتظار کشورهای اروپایی اختلاف محسوسی دارد به نحوی که 17 درصد سقف سال 2005 به معنای چهار درصد سقف سال 1990 است.
آلمان و فرانسه نیز اعلام کردند در 11 ‌سال آینده، تولید گاز دی‌اکسید کربن را 20 تا 30 درصد سقف سال 1990 کاهش خواهند داد.
پارلمان اتحادیه اروپا پیشتر از اوباما رییس‌جمهور آمریکا خواست که به وعده انتخاباتی خود مبنی بر کاهش گاز دی‌اکسید کربن عمل کند.
دولت چین نیز اهداف مشخصی برای کاهش تولید گاز دی‌اکسید کربن این کشور اعلام کرده است. روسیه تا کنون سقف مشخصی اعلام نکرده است و تنها به ذکر این نکته اکتفا کرده که تا 11سال آینده 20 تا 25 درصد تولید گاز دی‌اکسید کربن خود را کاهش خواهد داد.
کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای صنعتی جهان درنظر دارند تولید گاز‌های گلخانه‌ای در جهان را تا نسبت به سال 90 تا 80 درصد کاهش دهند.
این هدف باید تا سال 2015 میلادی عملی شود. هرچند که قرار است در نشست کپنهاک، که در حال برپایی است ، پیمانی جایگزین پیمان کیوتو شود.
عمر معاهده کیوتو در حالی در سال 2012 میلادی پایان می‌یابد که آمریکا بزرگترین عامل تولید کننده گازهای گلخانه ای همچنان ناقض آن هست.
عکس روز:

/ 0 نظر / 12 بازدید