اصلاحیه قانون تعیین تکلیف اراضی اختلافی جنگلها و مراتع ابلاغ شد

با سلام.روز گذشته امار بازدید کنندگان وبلاگ طبیعت زیستکره به بالا ترین رقم خود رسید ولی این همه بازدید کنندگان هیچگونه نظزی نمی دهند!چرا خود نمی دانم!سال گذشته در میانه زمستان بحث تغییر قوانین ناظر بر منابع طبیعی مطرح شد. اینجانب نیز در کمیته استانی نقش داشتم.حال قوانین جدید ابلاغ شده اند:اساس اصلاح قانون تعیین تکلیف اراضی اختلافی موضوع اجرای ماده (56) قانون جنگل‌ها و مراتع، زارعین صاحب اراضی نسقی و مالکین و صاحبان باغات و تأسیسات در خارج ازمحدوده قانونی شهرها و حریم روستاها(86)، سازمان ها و مؤسسات دولتی که به اجرای ماده 56 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور مصوب 1346 و اصلاحیه های بعدی آن اعتراض داشته باشند می توانند به هیاتی مرکب از مسئول اداره کشاورزی، مسئول اداره جنگلداری، عضو جهاد کشاورزی، عضو هیأت واگذاری زمین، یک نفر قاضی دادگستری و برحسب مورد دو نفر از اعضای شورای اسلامی روستا یا عشایر محل مربوطه، مراجعه نمایند.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این هیات در هر شهرستان زیر نظر وزارت کشاورزی و با حضور حداقل 5 نفر از 7 نفر رسمیت یافته و پس از اعلام نظر کارشناسی هیات، رای قاضی هیات قابل اعتراض در شعب دادگاه بدوی و تجدید نظر است. این هیات می تواند از خبرگان محلی و غیر رسمی به عنوان کارشناس استفاده نماید.
پیش از این، رأی قاضی هیات لازم الاجرا بود مگر در موارد سه گانه شرعی مذکور در مواد 284 و 284 مکرر (آیین دادرسی کیفری ) که اصلاح شد.

راستی چند روز پیش سالگرد زنده یاد معین بود یادش بخیر!

/ 0 نظر / 2 بازدید