وبلاگ نویسی عشق زندگی

سلام و ارزوی خوبی برای شما خوبان.به مناسبت روز وبلاگ نویسی بیراه ندیدم کمی حدیث نفس بگویم.بنده مدت زیادی است که در این وادی قلم می زنم.وبلاگ نویسی علمی اگر نگویم نیست ولی خیلی کم است.بخصوص در مقوله محیط زیست و جنگلداری که خیلی کم است.در مدتیکه اقدام به وبلاگ نویسی نمودم بیشتر دلم می خواست وبلاگی داشته باشم که متفوت باشد.نمی دانم چقدر در این مقوله موفق بوده ام ولی بینندگان وبلاگ هر روز بیشتر می شوند و از چهار گوشه این کره خاکی بیننده داریم.بگذریم مدیا وبلاگ بسیار کار امد و بسیار هم شخصی است.به هر صورت این روز را ارجح می نهیم و ارزوی بهتر شدن این وبلاگ را دارا هستم.روز وبلاگ نویسی مبارک باد.

خبر امروز در مورد چسب مایع از پایه مواد گیاهی است:دکتر سهیلا سلحشور کردستانی، مدیر عامل شرکت سازنده این محصول گفت:این محصول جدید در واقع پانسمان مایع زخم است که مانند چسب زخم عمل می‌کند، ولی این چسب مایع در واقع یک پوششی مانند پوست مصنوعی بر روی زخم ایجاد می‌کند و به مرور زمان ترمیم را در زخم ایجاد می‌دهد.

وی در خصوص کاربردهای این چسب زخم مایع خاطر نشان کرد: این چسب زخم مایع دارای مصادف عمومی در افرادی که بریدگی‌های مختلفی در صورت، دست و پا دارند و مصارف خانگی در مواقع اورژانسی است. سلحشور کردستانی افزود: در مواقع اورژانسی این چسب می‌تواند به طور موقتی روی زخم را به طریقی پانسمان کند تا به محلی که درمان مناسب روی آن انجام گیرد، منتقل شود. مجری این طرح در مورد تفاوت بارز این محصول با نمونه‌های مشابه خارجی، یادآورشد: تفاوت بارز این چسب زخم مایع با یکی، دو مشابه خارجی که در دنیا وجود دارد این است که از بیومواد طبیعی دریایی و گیاهی ساخته شده است؛ بنابراین دارای سازگاری بالا و حساسیت زایی پایین با بدن است.

گفتنی است، شرکت تولید کننده این محصول تحقیقات وسیعی بر روی روش‌های نوین ترمیم زخم و بندآورده‌های خونریزی انجام داده که این آزمایشات منجر به تولید پانسمانهای بیواکتیو، پودرهای بند آورنده خون، اسپری ضد عفونی کرده حاوی مواد نانو نقره و ... و همچنین منجر به اخذ ثبت اختراع بین‌المللی از پنج کشور اروپایی شده است.

جشن خرما پزون  میناب

 

/ 0 نظر / 3 بازدید