یکه تاز خبر ها آنفولانزای خوکی

سلام و ارادت مرا بپذیرید!خوب و خوش هستین؟سرما خوردگی که ندارید؟خوب خدا را شکر!خوشبختانه خبرها دال بر این هستند که روند بیماری آنفولانزای خوکی به آن بدی که فکر می کردند نیست.ولی خطر هنوز هم وجود دارد.

گرچه این مسئله کمی سیاسی هم شده!حتی شوخی!این عکس در مترو تهران برداشته شده وباعث انبساط خاطر هموطنان تهرانی شد!جناب آقای قالیباف شهردار محترم تهران را میبینید که ماسک زده اند.چرا؟نمی دانم!!

 خبر امروز از ترکیه کشور مجاور ما است:

آتیلا" دورسون " استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه آتاترک شهر ارزروم گفت : یکهزار و 876 گونه مختلف نباتی در ترکیه در معرض نابودی قرار دارد. دکتر " آتیلا" دورسون " با اشاره به این که در سطح ترکیه 10هزار و 754 گونه مختلف نباتی وجود دارد ، گفت: در حال حاضر یکهزار و 876 گونه نباتی که شامل 22 درصد کل گونه های نباتی ترکیه می شود ، در خطر نابودی قرار دارد.
دورسون با تاکید بر این که غنای نباتی هر کشور به معنای اصالت و غنای آن کشور می باشد گفت: افزایش جمعیت، تخریب محیط زیست، گشایش مناطق جدید اسکان و صنایع، احداث دریاچه ها و سدها، آتش سوزی جنگلها، داروهای شیمیایی مورد استفاده در مصارف کشاوری از مهمترین عوامل نابودی گونه های نباتی ترکیه به شمار می رود.
دکتر دورسون با تاکید بر این که تغییرات ژنتیکی تصنعی نیز از عوامل نابودی گونه های گیاهی ترکیه به شمار می رود ، گفت : پیشینه تاریخی آناتولی و قرار گرفتن این کشور در مسیر تجارت شرق به غرب در گذشته، موجب نابودی برخی گونه های نباتی شده بود ، ولی در حال حاضر تغییرات ژنیتیکی گونه های نباتی موجب تاثیرات منفی بر چرخه محیط زیست شده و نابودی گونه های نباتی را سرعت می بخشد. به گفته دکتر دورسون، ترکیه در بین کشورهایی که گونه های نباتی آنان در خطر است در حال حاضر در ردیف چهارم جای دارد و ردیف اول در این زمینه را آمریکا و بعد از آن استرالیا و آفریقای جنوبی دارا می باشند.

عکس امروز:هفته معلم


/ 0 نظر / 2 بازدید