سلام و درود به همه شما دوستان و یاران دیده و ندیده وبلاگ طبیعت زیستکره!در این آخرین ساعت های جمعه خدمت شما رسیدم.یعنی دلم برای نوشتن تنگ شده بود.چه خبر؟از کجا؟از همان جایی که زندگی می کنید.هوای سرد ایران و هوای گرم این روزها در اروپا بسیار سئوال برانگیز شده.شاید این تغییرات گرم شدن هوا در کره زیستی الگوهای آب و هوایی را تغییر دهد. حتما شما هم شنیدید!خبر بز همانند سازی شده را.چون به نظر حقیر بسیار مهم بود خود خبر را آوردم:

به گزارش  پژوهشکده رویان، پژوهشگران جهاد دانشگاهی این پژوهشکده، سه سال پس از شبیه سازی موفقیت آمیز گوسفند "رویانا" در ایران، این بار در تولید اولین بز شبیه سازی شده کشور که دانش آن تنها در انحصار تعداد معدودی از کشورها است، به موفقیت دست یافتند. این بز زیبای حنایی - سفید دورگه که به واسطه شکل ظاهری با دیگر بزهای گله متمایز است ، دوران آبستنی 147 روزه خود را در رحم مادر رضاعی سیاه رنگ بختیاری خود به سلامت طی کرد. تولد این بز شبیه سازی شده که از طریق عمل سزارین انجام شد،‌ به دنبال سلسله تحقیقات موفق پژوهشگران رویان و پس از تولد اولین گوسفند شبیه سازی شده (رویانا) که از آرزوهای دیرینه مرحوم دکتر سعید کاظمی آشتیانی، بود، به تحقق پیوست.
هدف نهایی این تحقیقات دامنه دار دستیابی به توانمندی داخلی در تولید داروهای نوترکیب است که برای رسیدن به این هدف مراحل متعددی باید طی شود.

به امید موفقیت های بیشتر برای محققین این آب و خاک.


خوب این هم عکس انتخابی روزجمعه کوچ:

/ 0 نظر / 2 بازدید