آرژانتین در طول یک قرن70 درصد از جنگلهای خود را از دست داد

با سلام ای دوستان!امروز آغاز رسمی سال تحصیلی است.این آغاز دوباره را تبریک می گویم.روند نزولی جنگلها در دنیا نگران کننده است.البته انسان در قرن بیست و یک با آثار این کاهش روبرو است و احساس خطر می کند.روند گرم شدن کره زمین و آب شدن یخ های قطبی از این آثار است. خبر امروز از قاره آمریکای جنوبی است:

رو ماندی نیوز روز شنبه به نقل از اظهارات "سرجیو لاروکا" در کنفرانس سازمان ملل در خصوص مبارزه با بیایان زایی که در بوئنوس آیرس برگزار شد، نوشت: اراضی جنگلی آرژانتین از یکصد میلیون هکتار در سال 1900میلادی به 33 میلیون و 190 هزار هکتار در سال 2008 کاهش یافت. این گزارش با اشاره به سرعت گرفتن روند نابودی اراضی جنگلی در دهه های اخیر به دلیل زیر کشت سویا بردن این اراضی، افزود: سویا یکی از موتورهای رشد اقتصادی آرژانتین محسوب می شود، بطوریکه این کشور در زمینه صادرات آرد و روغن سویا مقام نخست و نیز در زمینه صادرات این دانه روغنی مقام سوم جهان را داراست.


روماندی نیوز به نقل از تحقیقات دانشکده زراعت دانشگاه بوئنوس آیرس، افزود: استان "سالتا" در شمال آرژانتین تنها در سی سال گذشته 26 درصد از جنگل های خود را از دست داده است و بالاترین رکورد این روند تخریب جنگل ها در سال 2007 میلادی که در طی آن 2.1 درصد از جنگل های این استان از میان رفت، به دست آمد.
روماندی نیوز افزود: این کنفرانس در چارچوب کنوانسیون سازمان ملل متحد در خصوص مبارزه با روند بیابانی زایی که مستقیما 200 میلیون نفر را درگیر می کند، برگزار شد.
همچنین بوئنوس آیرس از 18 تا 23 اکتبر (28 مهر ماه تا اول آبان ماه) نیز میزبان سیزدهمین کنگره جهانی جنگل، خواهد بود.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید