میلیونها هکتار جنگل هرساله در جهان نابود می شود

سلام به همه دوستان وبلاگ طبیعت زیستکره.امروز یکشنبه ٣ آبان ٨٨ در یک روز آفتابی آخرین مراحل کتاب جغرافیای جنگل های جهان را به اتمام رساندم.بزودی خبرهای چاپ این کتاب را برایتان می نویسم.اما خبر امروز متاسفانه خبر از تخریب این منابع با ارزش دارد:

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بوینس آیرس ، این سازمان طرفدار حفظ محیط زیست از رهبران جهان خواست با اتخاذ تدابیر مناسب شرایطی فراهم کنند که روند نابودی جنگلها در سال 2010 متوقف شود.
"رودنی تایلور" مدیر برنامه جنگلها در صندوق جهانی طبیعت گفت: روند نابودی جنگلها نشان می دهد که ما باید سریع و در میزان گسترده به منظور مقابله با این جریان وارد عمل شویم. وی افزود: این خواسته به معنای آن نیست که ما می توانیم بطور کامل از نابودی جنگلها ممانعت بعمل آوریم بلکه باید با درختکاری در محل نابودی جنگلها ، تاثیر این تخریب را جبران کنیم. تایلور تاکید کرد که جنگلهای طبیعی جهان به منظور کاهش اثرات آلاینده گازهای گلخانه ای باید حفظ شود. وی همچنین افزود تاثیر روند نابودی جنگلها در جهان در حدود 20 درصد انتشار گازهای گلخانه ای است.
بنابراین گزارش سیزدهمین کنگره جهانی جنگل با حضور 3هزار و 500 نماینده از 160 کشور جهان در بوینس آیرس در جریان است. نتایج این کنگره می تواند تاثیرات مهمی قبل از برگزرای اجلاس سران در کپنهاگ در خصوص گرم شدن زمین داشته باشد.
در اجلاس کپنهاگ قرار است پیمان بین المللی جدیدی در خصوص آب و هوا به جای پیمان کیوتو پیشنهاد شود.
مدت اعتبار پیمان کیوتو تا سال 2012 است.
راستی در این شب های پاییزی چه غذایی می پسندید:

/ 0 نظر / 10 بازدید