انتقاد جهانی از نشست دانمارک

سلام به همه دوستان و یاران وبلاگ طبیعت زیستکره.نشست دانمارک در ناباوری تمام شد ولی نتیجه آن بسیار کم ارزیابی شده.امید هایی که در چند یاداشت قبلی به آن پرداختم به بار ننشست.چرا؟شاید کشور های پیشرفته نخواستند از سطح تولیدات گازهای گلخانه ایی خود بکاهند و شاید هایی دیگر...روزنامه سوییسی تاگس انسایگر روز شنبه در گزارشی تحت عنوان "پایان یک دیدار ناموفق در سطوح بالا در کپنهاک"، بخشی از انتقادهای جهانی از نشست کپنهاگ زیر نظر سازمان ملل برای بررسی بحران محیط زیست و راههای توقف گرمایش زمین را بازتاب داد. این روزنامه سوییسی نوشت: "لوییز لولا دا سیلوا " رییس جمهوری برزیل نیز با اشاره به اینکه هیچ گاه چنین گردهمایی را تجربه نکرده بود تاکید کرد که شرکت کنندگان در این کنفرانس با جدیت کار نکرده بودند.
تاگس انسایگر به نقل از "نوربرت روتیگن" وزیر محیط زیست المان نوشت: من هیچ گاه چنین تجمعی از سران دولت ها و کشورها که بر سر هر خط متن اسناد بحث می کردند ندیده بودم.
این روزنامه نوشت: در کنفرانس کپنهاک اوباما، مرکل و نمایندگان سودان بطور مشترک برای دیدن یک خط خم شده و لغت به لغت و حتی بر سر "ویرگول " بحث می کردند.

بیچاره کره زمین!!که منتظر این اجلاس بی نتیجه مانده بود..عکسی از دانمارک ولی در شب کریسمس

  شروع ماه محرم را به همه مسلمین تسلیت عرض می نمایم..

/ 0 نظر / 8 بازدید