عبور آلودگی صوتی تهران از مرز هشدار

با سلام و احترام خدمت کاربران طبیعت زیستکره!روز گذشته تعداد بینندگان از ١٨٠ نفر عبور کرد!استقبال شما را ارجح نهاده و از همگی شما تشکر می کنم.لطفا مرا از نظرات خود محروم نکنید!

خبر امروز از محیط زیست است(داخل پرانتز قطع درختان کهن سال متاسفانه ادامه دارد!!!):

 

معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: آلودگی صوتی در تهران از مرز هشدار گذشته است.

حسن اصیلیان، معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با برنا درباره دستگاه‌های سنجش آلودگی اظهار داشت: دستگاه‌های سنجش آلودگی در سال گذشته توسط سازمان محیط زیست خریداری شده است ولی تاکنون یک دستگاه، آن هم در سازمان محیط زیست نصب شده است.

وی با اشاره به این‌که دستگاه‌های سنجش آلودگی صوتی میکروفون گران قیمتی دارند، گفت: باید دستگاه‌های سنجش آلودگی در محلی که نگهبان داشته باشد، نصب شود.

اصلیان خاطرنشان کرد: در مورد حفاظت و نصب دستگاه‌ها با ایستگاه‌های پمپ بنزین وارد مذاکره شدیم، ولی تاکنون پاسخ مثبتی دریافت نکرده‌ایم.

معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست افزود: در این رابطه با شهرداری هم مذاکراتی انجام داده ایم که قرارشد محله هایی امن برای نصب دستگاه‌های سنجش آلودگی از طرف شهرداری به سازمان محیط زیست معرفی شوند.وی با تأکید بر این‌که آلودگی صوتی در تهران از مرز هشدار گذشته است، افزود: در بزرگراه‌ها و برخی از مناطق تهران از جمله خیابان آزادی و بزرگراه همت و حکیم آلودگی صوتی از مرز هشدار گذشته است.
معاون محیط زیست ادامه داد: با توجه به افزایش آلودگی صوتی، الزام شد که خودروهای جدید تست صدا شوند، ولی متأسفانه، آلودگی صوتی همچنان در خودروهای قدیمی و موتورسیکلت‌ها از استاندارد بالاتر است.اصیلیان افزود: هرچه رفت‌وآمد خودروهای غیر استاندارد بیشتر باشد، آلودگی صوتی افزایش می‌یابد.
وی درباره اثرات آلودگی صوتی بیان کرد: اثرات آلودگی صوتی ثابت شده است، آلودگی صوتی روی شنوایی، قلب و چشم تأثیر منفی می‌گذارد.
تصویر زندگی امروز:
/ 0 نظر / 2 بازدید