تخته سنگى با نقش ردپاى دایناسور در کرمان کشف شد

سلام و عرض ارادت بسیار به سروران و دوستان دیده و نادیده زیستکره!خوب و خوش هستین؟یکی از مسائل لاینحل برای انسان ها همین دیناسورهای خوشگل و کوچولو هستند که بیک باره از سطح کره خاکی ناپدید شده اند.حال چرا؟وا.. اعلم!بالاخره ردپای این موجودات را از دیارکرمان خودمان هم گزارش نمودند.البته بعضی افراد می گفتند که این دیار از این موجودات نداشته!حال معلوم شده نه داشته!حال خود خبر:

مهندس "مسعود ناظم‌زاده" سرپرست مدیریت زمین‌شناسى و اکتشافات‌معدنى جنوب شرق کشور (کرمان)، از کشف تخته‌ سنگى با نقش ردپاى دایناسور در کرمان خبر داد.
وی گفت: این تخته‌سنگ که قدمت آن بیش از 190 میلیون سال تخمین زده مى‌شود، به‌طور اتفاقى در منزل یکى از اهالى روستاى دشتخاک واقع در زرند کشف شد.
وى با بیان این ‌که این سومین رد‌پاى دایناسور کشف شده در استان کرمان است، خاطرنشان کرد: این تخته‌سنگ داراى ابعاد 50 در 80 سانتى‌متر و ضخامت 5 سانتى‌متر است و شامل 14 تا 15 نقش پاى بچه دایناسور است.
سرپرست مدیریت زمین‌شناسى و اکتشافات‌معدنى جنوب شرق کشور درباره چگونگى کشف این تخته‌سنگ، اظهار داشت: این تخته‌سنگ بیش از 30 سال به عنوان دیواره حوضچه منزل یکى از اهالى دشتخاک استفاده مى‌شد که دهیار سابق منطقه از نزدیکان صاحب‌ خانه به‌طور غیرمنتظره متوجه نقوش غیرعادى در آن شد که پس از اطلاع به یکى از دوستان زمین‌شناس خود، تخته‌سنگ مورد نظر به مدیریت زمین‌شناسى و اکتشافات‌معدنى جنوب شرق کشور منتقل شد.

دیدین گفتم بچه اش بوده!! البته این عکس زیاد گویا نیست.حتما مشکل از عکاس ایرنا است. 

دلم نمی یاد یادی نکنم از ماه مبارک که در راه است.برای همه دوستان ماه پر برکتی در کنار سفره افطار آرزو می کنم...ما را هم دعا کنید...

 

/ 0 نظر / 3 بازدید