نخستین هندوانه مکعبی برداشت شد

با سلام ای دوستان سبز اندیش!نوآوری در مقوله کشاورزی در ایران بسیار اوقات کپی برداری است ولی باز هم جالب است.چند سال پیش بود که هندوانه مکعبی در ژاپن به بازار آمد ولی امسال این مسئله در ایران هم دیده شد:

نخستین هندوانه تحقیقاتی مکعبی توسط کارشناس زراعت جهاد کشاورزی استهبان برداشت شد. از چندی پیش مطالعات طرح با بهره‌گیری از ایده‌های کارشناسی، انتخاب بذر و محل کاشت هندوانه مکعبی مورد بررسی قرار گرفت. بذرافشان تصریح کرد: با توجه به محدود بودن مطالعات و امکانات برای آغاز کار، این تحقیقات دنبال شده و با تلاش‌های صورت گرفته موفق به اتمام این طرح شدیم.

مدیر جهاد کشاورزی استهبان افزود: با استفاده از روش‌های مختلف و به‌کارگیری ابزار هندوانه مکعبی 20 در 25 سانتی متری و با وزن 3 کیلو و 250 گرم تولید شده است. مسوول واحد زراعت و مجری این طرح نیز با اشاره به اجرای آزمایشی طرح در سال جاری گفت: هدف اصلی ما، تولید هندوانه مکعبی با همکاری جهاد کشاورزی فارس به صورت انبوه در سال‌های آینده است.

وی تصریح کرد: مزایای این طرح زیبایی و حمل و نقل آسان محصول است و ارزش این محصول در ژاپن برابر با 83 دلار است. وی در پایان با اشاره به مزایای محصول ابراز امیدواری کرد: با تولید انبوه این هندوانه می‌توان ارزآوری و اشتغال‌زایی قابل توجه‌یی را به دست آورد.

هندوانه بعدی فکر کنم شبیه اهرام مصری خواهند بود...

نگفتم.....

 

/ 0 نظر / 2 بازدید