مالزی برای مبارزه با تخریب درختان جنگلی از ماهواره بهره می گیرد

سلام و عرض ارادتمندی اینجانب را از رشت امروز بارانی و سرد پذیرا باشید.در حالی که بعضی از مسئولین ادارات منابع طبیعی خود ما از نسب دوربین های مدار بسته برای پایش منابع طبیعی مان سخن می گویند!!!مالزی بحث استفاده از ماهواره ها را جدی تر نمود.البته نظر مسئولین ما نیاز به انالیز من ندارد و خود شما می توانید حدس بزنید این پیشنهاد چقدر نشدنی است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، " احمد" معاون مدیر کل "سازمان سنجش از راه دور مالزی" گفت: این برنامه که "چشم در آسمان" نام دارد ماه اکتبر راه اندازی شد.
روزنامه "نیو ساندی تایمز" به نقل از احمد گزارش داد: همواره انتقادهایی از کاهش جنگل های مالزی مطرح می شود. وی گفت:‌با استفاده از تصاویر ماهواره ای می توان، یک فهرست ملی از کل مناطق جنگلی مالزی تهیه کرد. مقامات مالزی می توانند با استفاده از این تصاویر قانونی بودن قطع درختان جنگلی را در یک منطقه خاص بررسی کنند. این امکانات درحال حاضر فقط تنها در بخش شبه شبه جزیره ای غرب مالزی وجود دارد. احمد تاکید کرد: با استفاده از این سامانه همچنین می توان با شناسایی حریق جنگلی و پاکسازی غیرقانونی زمین، از آلودگی هوا پیشگیری کرد.
بیش از 13 درصد جنگل های مالزی تنها در دهه 1990 از بین رفت. صندوق جهانی حیات وحش در آن زمان برآورد کرده بود که یک سوم صادرات الوار مالزی از محل قطع غیرقانونی درختان جنگلی تامین می شود. حدود 30 درصد صادرات سالیانه الوار مالزی وارد بازار اتحادیه اروپا می شود.
در این ٢۴ ساعت گذشته تمامی سایت ها و خبرگزاری ها در خصوص مشکلات غزه نوشتند و گفتند ولی اقدامی عملی انجام نشد.البته ابتکار فرانس ٢۴ در خصوص وضعیت معیشتی غزه بسیار جالبتر بود!!ذبح انسانیت در جلوی دوربین ها!شرم بر مسببین این جنایت!
/ 0 نظر / 7 بازدید