با کشف گونه‌ای نامعمول از میکروب‌های دریایی

با سلام.باور کنید آدم گاهی از این جوانان امروز تعجب می کند !مسئله اینست که هدفی در زندگی ندارند و یا وقت کشی در آنان بیشتر است!باور کنید یکبار بیشتر زندگی نمی کنیم!خبر امروز از دنیای دریاها است:

دانشمندان یک میکروب غیر عادی در اعماق دریا کشف کرده‌اند که نقش مهمی در اکولوژی اقیانوس ایفاء می‌کند.  این میکروارگانیسم غیر معمول و عجیب دانشمندان را وادار می‌کند که دوباره در مورد چگونگی چرخش کربن و نیتروژن در میان اکوسیستم‌های اقیانوسی بیاندیشند. پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا که میکروب جدید را به لحاظ مواد ژنتیکی آن مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند، می‌گویند: با وجود مطالعات دقیق هنوز نتوانسته‌اند شبیه میکروب جدید را در آزمایشگاه رشد دهند. به گفته دانشمندان، به نظر می‌رسد این ارگانیسم گونه‌ای از سیانوباکتری‌ها - گروهی از باکتری‌های فتوسنتزیک - باشد که به جلبک آبی ــ سبز معروفند. این پژوهش شگفتی بزرگی درباره میکروبیولوژی اقیانوسها به ارمغان آورده و محققان را متوجه هدف پیچیده از چرخه نیتروژن و کربن اقیانوس‌ها کرده است.

 

این میکروارگانیسم بر خلاف سیانوباکتریهای آزاد فاقد برخی از ژنهای ضروری برای انجام عمل فتو سنتز است، اما این میکروب اسرار آمیز می‌تواند کار بسیار مهمی انجام دهد. این میکروب با تثبیت نیتروژن از اتمسفر در درون قالبی که از سوی سایر ارگانیسم‌ها قابل استفاده است، برای اقیانوسها یک کود طبیعی فراهم می‌کند. مطالعات بیشتر برای درک بهتر نقش این ارگانیسم استثنایی ادامه خواهد داشت.

در سفر به فلیپین با غذاهای دریایی آشنا شدم:

 

/ 0 نظر / 2 بازدید