ترکیب جمعیت آبزیان در حال تغییر است

با سلام.روز شنبه  را با افتاب اغاز کردیم. برعکس دیروز که بسیار بارانی بود و غم انگیز!تغییرات اب و هوایی روز به روز بیشتر و اصلی تر می شود.:

یک تحقیق انجام شده در مورد 50سال اطلاعات ثبت شده در مورد آمار هفتگی صید ماهی با تور در یکی از خلیج های آمریکا نشان داد، تغییرات اقلیم روی جمعیت ماهی ها اثر می گذارد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، تحقیق دانشگاه رودآیلند نشان دهنده تغییر چشمگیر مداومی
در ترکیب جمعیت ماهی های ساحلی است بطوریکه گونه های مهره دار و آب گرم در حال افزایش و گونه هایی که از اعماق دریا تغدیه می کنند در حال کاهش هستند.
دانشمندان، گرم شدن جهانی را دلیل اولیه این تغییرات می دانند.
پروفسور "جرمی کولی" مجری این تحقیقات گفت جمعیت ماهی ها از گونه های مهره دار به گونه های بی مهره (خرچنگ و 10 پا)، از گونه های اعماق اقیانوس که از کف دریا تغذیه می کنند به گونه های که از سطوح بالایی آب تغذیه می کنند، تغییر کرده است.
علاوه بر این، در حالی که گونه های ماهی های کوچکتر آب گرم افزایش داشته اند ماهی های بزرگتر آب سرد کاهش یافته اند.
کولی گفت " این تغییری قابل ملاحظه و الگویی است که در برخی اکوسیستم های دیگر مشاهده شده است ولی ما در وضعیت نسبتا منحصر به فردی برای مستند سازی آن قرار داریم. این الگوها احتمالا در مصب های سراسر دنیا مشاهده شده اما در هیچ جای دیگری این حجم اطلاعات ثبت شده در مورد آنها وجود ندارد. نتایج این تحقیقات در نشریه کانادایی علوم آبی و شیلات منتشر شده است.

/ 0 نظر / 2 بازدید