محیط بانان محیط زیست برای نمونه برداری ژنتیک آموزش می بینند

سلام و صبح بخیر!تا حدی خسته و کوفته ام.بلاخره آخر ترمه!خدا عاقبت همه را ختم به خیر کند.امروز ۶ خردا ماه و مصادف است با گزارشات دانشجویان کارشناسی ارشد.فکر می کنم روز شلوغی را آغاز کرده ام.الهی به امید تو....

خبر امروز بسیار جالب است: 

دکتر دلاور نجفی روز چهارشنبه در دهمین کنگره ژنتیک و همایش ملی ایمنی زیستی افزود تا کنون محیط بانهای یک سوم از استانهای کشور نمونه برداری ژنتیک را فرا گرفته اند. وی گفت استفاده از زیست فناوری برای حفظ تنوع زیستی و حذف آلاینده ها، به عهده سازمان محیط زیست گذاشته شده است.

معاون سازمان محیط زیست اظهار داشت: در سال جاری برنامه ریزی مطلوبی در زمینه بررسی ژنتیکی 30 گونه در حال انقراض انجام شده است. نجفی به استفاده از زیست فناوری برای کاهش آلاینده ها اشاره کرد و گفت: آلاینده های نفتی در محیطهای دریایی و سموم و کودهای شیمیایی در عرصه های خشکی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند که در هر مورد فعالیتهای پژوهشی در دست انجام است.
معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بحث زیست فناوری در سازمان محیط زیست با جدیت دنبال می شود و امیدواریم تا پایان برنامه پنجم توسعه وظایفی را که از این سازمان در زمینه اهداف بلندمدت و میان مدت زیست فناوری انتظار می رود محقق کنیم.
/ 0 نظر / 3 بازدید