ایران از نیشکر، بنزین تولید می کند

با سلا م و عرض ارادت خدمت شما عزیز و یار وبلاگ!گرچه بیشتر سکوت می کنید ولی از همان چند نفری که نظر می دهند قلبا تشکر می نمایم.چون دیدگاه های جدیدی را به بنده ارائه می نمایند.همان طور که می دانید ایران از جهت منابع فسیلی در دنیا جزو چند کشور ثروت مند محسوب می گردد حال بگذریم از اینکه بنزین در این کشور کوپنی است.

حال محققی توانسته در داخل سوخت زیستی تولید نماید:این طرح، مراحل تولید نمونه ای خود را می گذراند و پس از اتمام این مرحله، تولید محصول بنزین در مقیاس صنعتی آغاز خواهد شد. رحیمی با اشاره به سابقه اجرای این طرح در برخی از کشورهای جهان، اظهار داشت: در یکی دو سال اخیر و بدنبال افزایش بی سابقه نفت در بازارهای جهانی، تولید سوخت بنزین از مواد سلولزی،‌ مورد توجه برخی از کشورها قرار گرفت و به عنوان مثال، در شرایط کنونی، کشور برزیل، حدود 30 درصد از بنزین مصرفی خود را به روش زیستی و از بقایای گیاهان، تهیه می کند.
وی خاطرنشان ساخت: استفاده از سوخت های جایگزین و تولید بنزین به روش های سلولزی،‌ آنچنان در دنیا با استقبال رو به رو شده که سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اخیرا آمریکا را مورد انتقاد قرار داد که با پیش فروش مزارع نیشکر برخی از کشورها به منظور تبدیل محصول آنها به بنزین، موجب گرانی محصولات کشاورزی بویژه نیشکر در سطح جهان، شده است.
رییس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی، درباره توجیه اقتصادی طرح تولید بنزین از نیشکر در ایران توضیح داد: به دلیل ارزان بودن قیمت سوخت در کشور، شاید در نگاه نخست، اجرای این طرح برای دو یا سه سال آینده، اقتصادی به نظر نرسد، اما ما باید این فناوری را در اختیار داشته باشیم تا در زمان مقتضی، آن را در مقیاس صنعتی، فعال کنیم، چرا که کشورهای دارای این فناوری استراتژیک و راهبردی، مطمئنا این طرح را در اختیار ما قرار نخواهند داد. بفرمایید میوه برای افطاری:

 

/ 0 نظر / 2 بازدید