بزرگداشت دویستمین سالگرد تولد امیرکبیر

با سلام و احترام به همه دوستان و یاران!در طول تاریخ معاصر ایران یکی از کسانی که به حق بر گردن توسعه و پیشرفت این آب و خاک حق دارد امیر کبیر است. امروز سالروز تولد این بزرگ مرد تاریخ ایران و شاید مشرق زمین است.او با دائر کردن مدارس و دانشگاه شروع فصل مدرنیته در این کشور را آغاز نمود.

البته هنوز هفته منابع طبیعی به اتمام نرسیده است.ولی روابط عمومی سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایراناعلام نمود که: بیشتر خشکبار و به ویژه پسته عرضه شده به صورت فله‌ای در مراکز غیررسمی و در حاشیه خیابان‌ها دارای آلودگی قارچی است. محمد مهدی جعفری معاون اداره کل نظارت بر اجرای استاندارد با اعلام این مطلب تاکید کرد: از خرید پسته و خشکبار مورد عرضه در مراکز غیربهداشتی و با بسته‌بندی غیر مجاز خودداری فرمایید چرا که بیشتر آنها دارای آلودگی قارچی بوده و این سموم قارچی برای سلامتی افراد بسیار خطرناک است.

pesth-akbari.jpg
وی در ارتباط با نگهداری صحیح این اقلام گفت: نگهداری پسته و خشکبار در شرایط گرم و مرطوب، موجب رشد قارچ و ایجاد سوم قارچی از جمله آفلاتوکسین می‌شود.

چهار شنبه سوری در راه

ایرانیان قدیم مردمان بسیار شادی بودند وجشنهای متنوعی داشتند.اما در این زمان ازاین جشنها و شادیها خبری نیست.تو این روز هم با منفجر کردن ترقه های گوناگون و فشفشه های رنگین و ترساندن رهگذران شادی جای خودشو به گریه و ترس داده. البته شاید بشه بهشون یه کوچولو حق داد چون جوانن و می خوان شور و هیجان جوانیشونو که تو کل سال همین طوری مونده تخلیه کنن. کاشکی به جای اینکارا سعی می کردیم دوباره این روزای شادو بر گردونیم .تا شاید می تونستیم راحت تر بخندیم . rb0igw.gif

 

/ 0 نظر / 3 بازدید