پنجره هوشمند با تکنولوژی LCD در دانشگاه تبریز ساخته شد

سلام و عرض ارادت خدمت دوستان.دیروز یکی از دانشجویان در بخش نظرات کلماتی نوشته بود که مرا بسیار ناراحت نمود.شاید بپرسید مگر چه نوشته بود؟ایشان زحمت کشیده برای بنده فحش نوشته بودند.البته این نظر ایشان است و به خودشان مربوط می شود ولی از جهت بنده بی اهمیت است.چرا؟چون ایشان خودشان را معرفی نمودند ولاغیر.بنده به هیچ وجه وبلاگ نویسی را کنار نمی گذارم.چون از قدیم گفته اند.مه فشاندن نور و سگ عوعو کند...بگذریم خبر امروز از دانشگاه تبریز(آذرابادگان)است:

به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز "احد قنبرزاده" مجری این طرح ، کنترل خودکار نور ورودی و خروجی از شیشه‌های پنجره ساختمان ها را از اهداف ساخت پنجره هوشمند با تکنولوژی LCD عنوان کرد و گفت: پنجره هوشمند ساخته شده با دارا بودن قابلیت تنظیم میزان دما و نور مورد نیاز درون ساختمان می‌تواند کمک شایانی به کاهش مصرف انرژی برای تامین حرارت و نور ساختمان کند.
به گفته وی، این سیستم با اندازه‌گیری دما و نور درون ساختمان و مقایسه آن با میزان دما و نور استاندارد می‌تواند میزان نور و حرارت مورد نیاز ساختمان را انتقال دهد .
قنبرزاده تصریح کرد: این سیستم برای انجام فرآیندهای فوق ،نیازی به استفاده از منبع انرژی دیگری نداشته و انرژی خود را از نور خورشید تامین کند.
وی کاربرد این طرح را در ساختمان‌های مسکونی و ادارات و کارخانه ها اعلام کرد و افزود: این طرح بر پایه تکنولوژی کریستال مایع با اعمال ولتاژ کریستال مایع، نور تابشی را پلاریزه کرده و به ساختمان منتقل می کند.
وی گفت: این پنجره دو جداره بوده و عایق مناسبی برای تنظیم دما در محیط ‌های مختلف است.
براساس این گزارش، قنبرزاده این طرح پژوهشی را با همکاری "اکبر حمیدی" از پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی دانشگاه تبریز در طول مدت شش ماه انجام داده‌ است.

شاید شما هم در بهمن ماه هوس خوردن ابگوشت کرده باشید.....

 

/ 0 نظر / 4 بازدید