افزایش بی سابقه مالیات بر سیگار در آمریکا

با سلام و عرض ارادت خدمت شما دوستان عزیز.خدمت شما عارضم که چرا کمتر نظر می دهید؟باور کنید پیشنهادات شما برای من بسیار مهم است.خبر های گرانی شاید برای ما دیگر تکراری شده باشد.ولی خبر گرانی سیگار برای همه ما طرفداران محیط زیست پاک خوشحال کننده است.البته در کشور ما نیز قوانین به طرف حفظ حقوق هموطنان غیر سیگاری پیشرفت خوبی داشته و در اجرا مشکلاتی را دارا ست:نیویورک - مالیات بر سیگار در آمریکا به طور بی سابقه ای افزایش یافته و اکنون به طور میانگین بهای هر پاکت سیگار در نیویورک حدود 10 دلار شده است. این مالیات اضافی بر سیگار از سه شنبه اجرایی شد.
تا پیش از این به طور نمونه یک پاکت سیگار مالبرو در شهر نیویورک حدود 8 دلار بود که طبق قانون جدید از این پس بر هر پاکت سیگار 4 دلار و 25 سنت مالیات اضافی تعلق می گیرد.
مقامات بهداشت این ایالت گفته اند در سطح ایالت نیویورک نیز مالیات خرید سیگار به طور میانگین دو دلار و 75 سنت افزایش یافته است. "ریچارد دینز" یکی از مسئولان بهداشت ایالت نیویورک گفت که افزایش مالیات موجب کاهش خرید سیگار توسط هزاران نوجوان و جوان خواهد شد و بسیاری اقدام به ترک آن خواهند کرد.
وی افزوده است، با این گرانی سیگار از این پس هر فرد سیگاری در نیویورک که سیگار خود را ترک کند در حقیقت سالانه می تواند بیش از 3 هزار دلار پس انداز کند.
اداره بهداشت این ایالت گفته است با بخشی از این مالیاتها، آدامس و قرص های ضد نیکوتین رایگان برای ترک سیگار در اختیار افرادی قرار می دهد که قصد ترک دارند. در عین حال رسانه های آمریکایی گفت و گوهایی با برخی سیگاریها را منتشر کرده اند که گفته اند افزایش بهای سیگار به خودی خود نمی تواند انگیزه ای برای ترک سیگار شود. ولی باز هم دلگرم کننده است.
باید در مسئله سیگار به آموزش کودکان پرداخت.

/ 0 نظر / 3 بازدید