کشف و نامگذاری کوچکترین مار جهان ساکنان باربادوس را خشمگین کرد

با سلام وعرض ارادت از رشت امروز بارانی و خنک!عجب بارانی در رشت و شهرهای اطراف بارید.کلی هوا خنک و مطبوع شده است.در ٢۴ ساعت گذشته علاوه بر کارتون شرک که برای ١٠٠ دمین به لطف دخترم مشاهده نموده ام تصاویر دلخراش جنگ در گرجستان را دیدم.از اینکه هنوز ادمیان با جنگ مشکلات خود را در این کره خاکی حل می کنند خجالت کشیدم.خبرنگار هم به راحتی می گفت تاکنون ٢٠٠٠ نفر کشته شده اند!!!زشتی این جنگ در کنار طبیعت سبز زیستکره دیدنی است!:

تیم ایران در المپیک٢٠٠٨ با شکست تمامی افراد ظاهر شد!

بالاخره خبر علمی ما از کشف جنجالی یک مار کوچک است:

  گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس ، بلر هجز زیست شناس تکاملی دانشگاه ایالتی پن چند روز پیش خبر از کشف کوچکترین مار جهان داد که به حدی کوچک است که بر روی سکه 25 سنتی جا می گیرد. او نام همسرش کارلا را برای این مار انتخاب کرده و آن را Leptotyphlops carlae نامیده است.
چارلز آتکینز یک فرد 43 ساله اهل باربادوس می گوید هنگام که من بچه بودم مادرم که زنی خانه دار بود این مار را به من نشان داد.
یک نویسنده در وبلاگ مطبوعات آزاد باربادوس این سوال را مطرح کرده است که آیا کسی می تواند ماری را که از خیلی وقت ها پیش برای بومیان شناخته شده کشف کند؟ این نویسنده این موجود کوچک را مار نخی نامیده است.
این نویسنده که خود را مارگارت نایت معرفی کرده است می پرسد چگونه این مرد به خود جرات داده به اینجا بیاید و نام همسر خود را بر روی یک مار بگذارد؟
گروه تحقیقاتی هجز کوچکترین مارمولک جهان را در جمهوری دومینکن و کوچکترین قورباغه را در کوبا کشف کرده اند.
هجز اولین کسی بود که مشاهدات و نتایج آزمایشی ژنتیکی بر روی این مار را در مجله "Zootaxa" منتشر کرده است. این مار در زمان بلوغ کامل کمتر از چهار 10 سانتی متر طول دارد.
هجز در گفت و گو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت واکنشهای خشمگینانه اهالی باربادین را درک می کند، اما براساس روال علمی تعیین شده ، اولین کسی که توصیف کاملی از یک گونه ارایه می کند کاشف آن تلقی می شود و نام علمی برای آن موجود انتخاب می کند.
وی افزود گونه های تازه کشف شده برای بومیان کاملا شناخته شده اند و این نام گذاری به کارهای تحقیقاتی در آزمایشگاه برای تعیین نمودار ژنتیکی اشاره دارد. در این تحقیق، دو نمونه مورد بررسی در سالهای 1889 و 1963 کشف شده اند.
وی افزود هیچ ادعای کذبی وجود ندارد.
دامون کوری رییس انجمن خزنده شناسی کاراییب اذعان کرد هجز اولین کسی است که به طور علمی به بررسی و توصیف این مار پرداخته است اما این "کشف" باعث می شود بومیان ناآگاه و بی سواد به نظر آیند.
او معتقد است این کشف این تصور را ایجاد می کند که مردم اینجا وابسته به خارجیانی هستند که بیایند و چیزهایی را که در حیاط خلوت خودمان وجود دارد، به ما نشان دهند.
کارل واتسون تاریخ دان و پرنده شناس دانشگاه وست ایندیز در باربادوس گفت اینکه حیوانات بسیار کوچک یا بسیار بزرگ مردم را شگفت زده می کند یک چیز معمول است.
واتسون افزود شاید مردم بیش از حد واکنش نشان داده باشند و این ملی گرایی است که کمی از حد خارج شده است.
هجز نیز واکنشی افراطی مردم را تایید کرد و گفت " مارها حقیقتا کاری به سیاست ندارند."

/ 0 نظر / 3 بازدید