تاثیر رایحه گلها در کاهش استرس

سلام به همه دوستان و یاران زیستکره!شاید از خودتان پرسیده باشید فلانی کجاست؟پیدا نیست؟درسته کمی سرم شلوغ تر شده و فرصت وبلاگ نویسی را از من گرفته.البته در این مدت همیشه نظرات شما را می خواندم و از الطاف شما تشکر می نمایم. باری تابستان هم هست دیگر!!البته بعد از گذشت روز های گرم تر تابستان هوای رشت روند نزولی را طی می کند. روز های گرمی که به زبان محلی سه شبلان گفته می شود. شاید به جرئت بتوان گفت مشکل انسان در قرن بیست و یک در یک کلمه استرس است و دیگر هیچ.راه درمان این معضل نیز بازگشت همه ما به طبیعت زیستکره است:

 محققان می گویند: استنشاق رایحه بعضی از گیاهان خاص به منظور کاهش استرس، مبارزه با افسردگی و التهاب و تحریک خواب از دوران باستان مورد توجه بوده و مطالعات اخیر بر عملکرد تجربه ای دوران باستان صحه می گذارد.
در این مطالعه تعداد قابل توجهی از موش های آزمایشگاهی، در وضعیت پر استرس را تحت تاثیر بوی لینالول قرار داده و هم زمان تغییرات رخ داده در فعالیت ژن ها و مواد شیمیایی خون آنها را بررسی کردند.
بر اساس این گزارش ، نتیجه تحقیق ثابت کرد که تحت تاثیر این رایحه دو نوع از سلول های ایمنی مرتبط با وضعیت استرس نزدیک به سطح نرمال قرار گرفتند و به علاوه استنشاق این رایحه باعث کاهش فعالیت 109 ژن موثر در فرایند استرس شد.

/ 0 نظر / 2 بازدید