غواصان گونه جدید ماهی "روانگردان" در آبهای اندونزی کشف کردند

با سلام به همه از رشت امروز بارانی!البته بوی بهار از دور دست ها به مشام می رسد!بنده به جهت مشکلات اینبار اداری چند روزی است که نتوانسته ام وبلاگ را به روز کنم!البته چند نفر از خوانندگان محترم وبلاگ لطف نموده و جویای احوالات ما شده بودند.چون چند روزی است که خبری در وبلاگ نگذاشته بودم خبر امروز هم زیاد نو نیست ولی زیاد هم کهنه نشده!

به گزارش پایگاه خبری بی بی سی نیوز،‌نشریه علمی 'کوپیا' که در آمریکا منتشر می شود نوشته است، غواصان این ماهی را در آبهای جزیره آمبون در شرق اندونزی غواصان کشف کرده اند. این ماهی گونه ای جدید از خانواده قورباغه - ماهی است که در کف دریا بالا و پایین می پرد. ظاهر آن حتی نسبت به انواعی که تاکنون کشف شده منحصر به فرد است. اما سوالی که نشریه مطرح کرده این است که این ماهی با آن ظاهر عجیبش چطور تا کنون مشاهده نشده است.
سطح پوست ماهی "روانگردان" به طور کامل با خطوط دورانی متحدالمرکز پوشیده شده است. خطوط سفید و آبی نورانی با زمینه هلویی که از چشم های آبی آن در مرکز، مشعشع می شوند. صورت این جانور، پهن و مسطح و گونه ها و چانه اش گوشتی و برجسته است. زاویه نگاه ماهی روانگردان، مانند انسان از روبروست.
این ماهی سال گذشته کشف شد و غواصانی که آن را برای اولین بار دیدند، گفتند که مثل یک توپ لاستیکی می ماند که با فشار بال هایش روی کف دریا می پرد.
آنها متوجه شدند که این نوع ماهی با آنچه قبلا در عکس ها دیده بودند فرق دارد و عکس ماهی روانگردان را برای متخصص قورباغه - ماهی شناسی در دانشگاه واشنگتن فرستادند. این گونه جدید در واقع 20 سال پیش کشف شد، اما در شناسایی آن اشتباه شده بود.
تا چند دقیقه دیگر هجوم جلسات و کلاس های شروع می شود.به همین علت روز خوبی را برای همه آرزو می کنم...عکس روز: چای
/ 0 نظر / 3 بازدید