ساعت زمین یا صرفه جویی در مصرف انرژی در جهان آغاز شد

سلام به همه دوستداران طبیعت زیستکره!خوبید؟اگر برای اولین بار است که به اینجا سر می زنید سال نو را تبریک می گویم و امیدوارم سالی پر از موفقیت داشته باشید.دیشب کره حیاتی(زیستکره)شب خاصی را طی نمود.چرا؟بخوانید..

دراین رویداد که به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی صورت می گیرد 125 کشور و منطقه، چهار هزار شهر جهان و یک هزار و 200 بنا وساختمان مشهور جهان شرکت دارند. "تالار اپرا" و "پل هاربور" در استرالیا اولین بناها و نقاطی بودند که چراغ های خود را خاموش کردند. این مراسم به منظور تشویق دولت مردان جهان به توجه به مشکلات زیست محیطی و گرم شدن زمین از سال 2007 در استرالیا آغاز شد. "اندی ریدلی" مدیر مسئول "ساعت زمین" گفت: مردم و شرکت های خصوصی از برزیل تا آمریکا، از کانادا تا استرالیا و از ژاپن تا هند در این رویداد شرکت دارند. این مراسم که در آن 30 ایالت از ایالات آمریکا نیز در آن شرکت دارند 24 ساعت پس از شروع در "ساموآ" به پایان می رسد.
در این مدت اغلب بناهای مشهور جهان مثل "برج ایفل" تا ساختمان های "امپایر استیت" آمریکا و "برج پیزا" در رم و نیز اهرام مصر به منظور حمایت از حفظ انرژی در خاموشی فرو خواهند رفت. بنای یادبود صلح در هیروشیما و نیز 30 مکان دیگر در این شهر ژاپنی شنبه شب چراغ های خود را به مدتی یک ساعت خاموش کردند.
شخصیت های برجسته بالیوود - سینمای هند - نیز به این فراخوان در ارتباط با محیط زیست پاسخ دادند.
"آبیشک باچ چان" ستاره سینمای هالیود گفت: برای ما به عنوان شهروندان مسئول این سیاره بسیار مهم است که با مشکل بزرگ تغییرات اقلیمی با اتخاذ اقدامات مسئولانه و مطمئن برخورد کنیم. انتظار می رود که با افزایش گرمایش زمین و تغییرات در الگوهای بارش باران، هند بیش از هر نقطه دیگر آسیب بیند و کارشناسان هشدار می دهند که این امر می تواند در صنعت مواد غذایی این کشور تاثیر گذاشته و به جابجایی جوامع زیادی در این کشور بیانجامد. روس ها که سال گذشته به این جنبش پیوستند اعلام کردند که در ساعت زمین که شب گذشته انجام شد 2850 مگاوات برق صرفه جویی کردند که نسبت به سال گذشته 450 مگاوات افزونتر است.
یاد آوری این نکته ضروری است که دو هفته گفت و گوی کارشناسان محیط زیست و مقامات ارشد کشور های جهان در ماه دسامبر (دی ماه) در کپنهاگ دانمارک با شکست مواجه شد و نتوانست برای محدود کردن گرمایش زمین اتفاق نظر و طرح های ملموسی برای انجام چنین کار ایجادکند. این اجلاس شکستی برای جنبش زیست محیطی اعلام شد.

البته انشاا.. مسئولین برق کشور ما یاد نگیرند و هرشب این مراسم را اجرا کنند..

/ 0 نظر / 12 بازدید