عسل می تواند جایگزین داروهای آنتی بیوتیک شود

سلامت و خوش باشید!سلام از رشت امروز آفتابی تا نیمه ابری.چه خبر دارید؟یادم می آید در سال ١٣۶٩ در جنگلهای اسالم کار می کردم فصل پاییز بود و در ارتفاعات برف باریده بود.یک روز که از کار برمی گشتم یکی از اهالی محل به من عسل تعارف کرد که بخورم.البته گفت این عسل سیاه است و با عسل معمولی فرق دارد.من هم کمی به خندیدم و عسل را خوردم.باور کنید بعد از نیم ساعت چنان گرم شدم که در آن سرما لباسم را کم کردم.مثل اینکه بنزین خورده باشم.یاد بخیر روزگار خوب و خوش گذشته!حال خبر امروز ما در مورد عسل است:

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پزشکان "دانشگاه اوتاوا" با انجام آزمایش هایی متوجه شدند عسل معمولی ، باکتری را که موجب عفونت های سینوس می شود می کشد و کارایی آن در بیشتر موارد از آنتی بیوتیک ها بهتر است. "ژوزف مارسون" که یک محقق است قدرت زنبورها در تبدیل شهد گل ها به یک داروی قوی را شگفت انگیز خواند. در آزمایش های اولیه که در ظرف های آزمایشگاهی انجام شد و بر روی بیماران زنده صورت نگرفته است از ابرباکتری MRSA که مقاومت آن در برابر آنتی بیوتیک ها بسیار بالا است استفاده شد.
مارسون گفت در آزمایش های آتی که بر روی انسان ها انجام خواهد شد محققان برای بیرون کشیدن مواد لزج از درون حفره های سینوس از "عسل بسیار رقیق شده با آب" استفاده خواهند کرد.
مطالعات قبلی خواص التیام بخش عسل را بر روی زخم های چرکی نشان داده اند. نتایج این مطالعه هفته جاری در نشست سالانه "آکادمی حنجره شناسی ، جراحی سر و گردن ارائه شد.

/ 0 نظر / 8 بازدید