محیط زیست استان گیلان با طرح شکایت در دادگستری خواستار بررسی ویژه حادثه لوندویل

سلام و عرض ارادت مرا در این شبانگاه رشت بپذیرید!خوبید؟چند روزی به تعطیلات زمستانه رفته بودم و نتوانستم وبلاگ را به روز نمایم.در این چند روز غیبت اتفاقات تلخ و شیرین در این کره حیاتی رخ داد ولی یکی از اخبار عجیب از استان گیلان بود:

کامران زلفی نژاد" روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار محیط زیست ایرنا افزود: پس از طرح شکایت با حکم مقام قضایی ، راننده متخلف دستگیر و اموال شهرداری در این محل توقیف شده و برای شهردار نیز پرونده ای تشکیل می شود.
مدیرکل محیط زیست استان گیلان اظهار داشت: با توجه به حساسیت پرونده و به منظور اینکه دیگران از آن درس عبرتی بگیرند، پرونده ای در دادگستری کل استان گیلان در این خصوص تشکیل شده تا بررسی ویژه ای روی ان انجام و با متخلفان برابر قانون برخورد قضایی صورت گیرد. وی در خصوص میزان خسارت وارد شده به محیط زیست گفت: بررسی میزان خسارت به بستر رودخانه لوندویل آغاز شده و به هر میزان که محاسبه کنیم براساس قانون متخلفان باید نسبت به پرداخت ضرر و زیان به حساب دولت، اقدام کنند.
زلفی نژاد افزود: محیط بانان محیط زیست ،ضابط قضایی بوده و انتظار داریم دستگاه های اجرایی و مردم با این افراد برای صیانت از محیط طبیعی و زیستی همکاری کنند.
وی با اشاره به اینکه براساس نوع وظیفه ای که ماموران محیط زیست دارند، پیش بینی برخورد با متخلفان همواره وجود دارد، خاطر نشان کرد: ما همه تلاش خود را بکار گرفته ایم تا مانع از تخریب محیط زیست توسط سودجویان شویم.
به گفته وی، چند روز پیش ماموران گشت محیط بانی اداره محیط زیست شهرستان آستارا در بازدید از رودخانه لوندویل با برداشت غیر قانونی و غیر مجاز شن و ماسه توسط شهرداری شدند.
وی تصریح کرد: برغم اخطارهای مکرر محیط بانان، عوامل شهرداری لوندویل هیچ توجهی نکرده و به برداشت غیر مجاز شن و ماسه از بستر رودخانه که به پناهگاه حیات وحش لوندویل منتهی می شود، ادامه دادند.
زلفی نژاد اظهار داشت: با حضور رییس اداره محیط زیست آستارا و شهردار لوندویل در محل برداشت شن و ماسه، برغم تذکرات محیط زیست مبنی بر غیر قانونی بودن این اقدام شهرداری، شهردار این شهر تمکین نکرده و به عوامل خود دستور ادامه کار می دهد که رییس محیط زیست شهرستان آستارا در صدد جلوگیری از فعالیت ماشین آلات شهرداری، با یکی از کامیون ها برخورد کرده و دچار مصدومیت می شود.
وی افزود: بلافاصله محیط بانان نسبت به انتقال وی به بیمارستان اقدام و پس از درمان سرپایی برای جلوگیری از این فعالیت غیر قانونی شهرداری اقدام به طرح شکایت در دادگستری می کند.
خداوند حافظ جان محیط بانان و جنگل بانان شریف این آب وخاک باشد.

عکس روز:

/ 0 نظر / 8 بازدید