مصرف انگور به کاهش فشار خون کمک می کند

با سلام و آرزوی سلامت و رهای تمامی دوستان از شر این ویروس جدید سرما خوردگی!روزهای پاییزی و سرد را اصلا دوست ندارم!همش باید نگران بیماری ها بود.آدم دلش برای تابستان تنگ می شود.بگذریم خبر امروز را با توجه به بیماری خودم از جهان پزشکی از نوع زیستمحیطی انتخاب کردم:

خبرگزاری رویترز به نقل از این محققان گزارش داد: یافته های این مطالعه که در مجله "Gerontology: Biological Sciences" منتشر شده است می تواند به افرادی که فشار خون بالا دارند کمک کند. "مایکل سیمور" از "آزمایشگاه تحقیقاتی محافظت از قلب و عروق" در "دانشگاه میشیگان" می گوید: ورای تاثیر پایین آوردن فشار خون که از قبل می دانستیم می تواند نتیجه مصرف یک رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات باشد، یافته های این مطالعه فرضیه ما را مبنی بر اینکه چیزی در درون خود انگور تاثیر مستقیمی بر خطر بروز بیماری های قلبی عروقی دارد تایید می کند.
محققان "مرکز قلب و عروق دانشگاه میشیگان" در "آن آربور" تاثیر انگورهای معمولی شامل مخلوطی از انگورهای سبز، قرمز و سیاه، را که به شکل پودر با غذای موش های آزمایشگاهی مخلوط شده بود مورد مطالعه قرار دادند. محققان میان موش هایی که رژیم غذایی حاوی انگور داشتند و موش های گروه شاهد که غذای آنها فاقد انگور بود و برخی از آنها دوز کمی از یک داروی معمولی فشار خون مصرف می کردند، مقایسه های بسیاری انجام دادند. تمام این موش ها طوری اصلاح شده بودند که در صورت مصرف غذای پرنمک ، فشار خون آنها افزایش می یافت.
پس از گذشت 18 هفته دیده شد، موش هایی که رژیم غذایی غنی از پودر انگور مصرف می کردند نسبت به موش هایی که پودر انگور دریافت نکردند، فشار خون پایین تری دارند، عملکرد قلب آنها بهتر است، التهاب و علایم آسیب به ماهیچه قلب نیز در آنها کمتر مشاهده می شود.
این مطالعه همچنین نشان داد موش هایی که داروی فشار خون "هیدرازین"(hydrazine) به همراه یک رژیم غذایی پرنمک مصرف می کردند فشار خون پایین تری داشتند، اما محافظت در برابر آسیب قلبی در این گروه مشاهده نشد.
این پزشکان هم دست از سر این موش های بدبخت برنمیدارند که!امیدوارم شما نیازمند این طبیبان لامروت نشوید.
روستای گلی بجنورد خراسان شمالی...و درختان تاک- عکس از خاوری
/ 0 نظر / 2 بازدید