مراسم بزرگداشت سال جهانی سیاره زمین برگزار می شود

سلام به شما ای دوست دیده و ندیده!خوب و خوش و سلامت هستید.آرزو می کنم از سلامت کامل برخوردار باشید(البته با شادی)!!!با همه تخریب های بشری در روی این کره خاکی باز هم روزنه امید همیشه سوسو می زند.خبر امروز از این کره حیاتی است:

دکتر منوچهر قرشی (رییس پژوهشکده علوم زمین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور) روز شنبه گفت: مراسم بزرگداشت سال جهانی سیاره زمین با هدف معرفی و ترویج این شاخه از علوم با شعار علوم زمین برای جامعه برگزار می شود. وی اظهار داشت: حدود پنج سال پیش اتحادیه بین المللی علوم زمین شناختی (IUGS) و بخش علوم زمین یونسکو کار بر روی یک طرح پیشنهادی برای اعلام سال جهانی سیاره زمین برای سازمان ملل را آغار کردند.
وی ادامه داد: هدف از این کار اطمینان یافتن از استفاده گسترده تر و موثرتر جامعه از دانش اندوخته شده 400 هزار دانشمند علوم زمین دنیا عنوان شده است.به گفته وی 10 موضوع با گرایش های مختلف دراین طرح مورد توجه قرار گرفته است.
قرشی سلامت ، اقلیم، اب های زیر زمینی ، اقیانوس ، خاک، ژرفای زمین ، کلان شهرها، مخاطرات ، منابع و زندگی را از جمله مواردی عنوان کرد که در سال سیاره زمین به ان پرداخته می شود.
وی با اشاره به اینکه هدف سال جهانی سیاره زمین افزودن آگاهی مردم و شناخت آنها از ارزش زمین به عنوان سرچشمه اولیه تمام نیازهای روزانه انسان است گفت: این سال همچنین مردم را از خطرهایی که از سوی زمین انسان را تهدید می کند اگاه تر می سازد و دانش انها را برای مقابله بهتر با این تهدید ها افزایش می دهد.
راستی فصل میوه های پاییزی آغاز شده:
/ 0 نظر / 6 بازدید