نوعی قارچ وحشی داروی جدید سرطان

با سلام و احترام خدمت همه دوستداران طبیعت!ضمن تسلیت به مناسبت سال روز شهادت امام حسین(ع)سروز آزادگان امیدوارم که حالتان خوب باشد.یکی از مشکلات لاینحل در تاریخ بشر بیماری سرطان است.حال امید هایی در این راه پیش آمده:

محققان دانشگاه ناتینگهام معتقدند پژوهش های آنها می تواند به موثر بودن این دارو کمک کرده و آن را برای درمان گستره وسیع تری از سرطان مثمر ثمر کند.
کوردیسپین که معمولا در طب چینی بکار می رود در اصل از نوع کمیابی از قارچ انگلی بدست می آید که در بر روی کرم پروانه رشد می کند.
نتایج این تحقیقات در نشریه شیمی زیست شناسی منتشر شده است.
قارچ کوردیسپ زمانی توسط محققان پزشکی مورد بررسی قرار گرفت و نخستین مقاله های علمی در مورد کوردیسپین در سال 1950 منتشر شد. با این حال گرچه این دارو امید زیادی را برای درمان بیماری ها در دل پزشکان زنده کرد، اما به سرعت در بدن از بین می رود. می توان از داروی دیگری برای حفظ دوام کوردیسپین استفاده کرد،اما عوارض جانبی داروی دوم می تواند اثرات مثبت داروی نخست را از بین ببرد.
در نتیجه محققان تلاش خود را بر روی داروهای جایگزین بالقوه دیگری متمرکز کردند. این در حالی بود که چگونگی عملکرد کوردیسپین در سلول های بدن هنوز ناشناخته باقی ماند.
دکتر کورنلیا دومور گفت: کشف ما احتمال بررسی گستره متفاوتی از سرطان ها را فراهم می کند که می توان آنها را با کوردیسپین درمان کرد.
امکان پیش بینی اینکه کدام نوع سرطانها به این درمان حساس هستند و چه دارویهای سرطان دیگری را می توان بطور موثری با این دارو ترکیب کرد، وجود دارد.
این دانشمندان شیوه ای برای آزمایش میزان تاثیر این داروی جدید در فرمول های جدید و ترکیبات با داروهای دیگر ابداع کرده اند. این کار می تواند مشکل از بین رفتن دارو در بدن را بهتر حل کند. محققان دانشگاه ناتینگهام دو اثر این دارو را بر روی سلول ها مشاهده کرده اند. دوز کم کوردیسپین مانع از رشد غیر قابل کنترل و تقسیم سلولی می شود و دوز بالای آن از چسبیدن سلول ها به یکدیگر جلوگیری می کند و از این طریق رشد سرطان را متوقف می کند. هر دوی این تاثیرات احتمالا سازوکار یکسانی دارند. در این سازوکار، کوردیسپین در فرایند تولید پروتئین در سلول دخالت می کند.
ماه محرم است و بازار نذری ها داغ است..عکس روز از این نذری ها است..قبول باشد اجر شما با سیداشهدا...

/ 0 نظر / 11 بازدید