امروز عید کریسمس

سلام عید میلاد مسیح را تبریک می گویم.در این میانه کاربرد اقتصادی برای توریست از این ایام سهم ما چیست؟

اما هر ساله همراه با رسیدن بابانوئل و تعطیلات سال نو میلادی بسیاری از مردم در نقاط مختلف جهان، اقدام به انجام سفرهای داخلی یا خارجی می کنند و این امر موجب چرخش اقتصادی قابل توجهی در بخش های مختلف گردشگری در سراسر جهان می شود. می توان گفت بیشتر هتل های دنیا در این ایام از رونق اقتصادی خوبی برخوردار می شوند و کمتر صندلی خالی در پروازها می توان یافت.
می بینیم که در اوج زمان رونق هتل های دنیا، هتل های کشورمان در این فصل با رکود کاری مواجه هستند. دست اندرکاران تورهای ورودی نیز از عدم استقبال مسافران در ژانویه به ایران خبر می دهند البته نگاهی به آگهی های تبلیغاتی روزنامه ها به خوبی گویای این امر است که دفاتر خدمات مسافرتی برای اینکه بهره ای از این فرصت جهانی ببرند و برای جبران شکست جذب گردشگران ورودی به کشور، اقدام به برگزاری و طراحی تورهای خروجی کرده اند.

تمرکز ارامنه در جلفای اصفهان از دیگر نقاط بیشتر است و این شهر با ۲۰ کلیسا صاحب بزرگ ترین و زیبا ترین کلیسا های ایران است. ۸۵ درصد مسیحیان ایرانی ارمنی هستند، اما از آنجا یی که در بخش های مختلف نظام آماری در کشور دچار مشکل هستیم، آمار و ارقام دقیقی از تعداد آنان در دست نیست. مطابق سرشماری ۱۳۷۵ از سه درصد غیر مسلمان ایرانی تنها کمتر از ۸۰ هزار نفر آنان مسیحی هستند، اما خبرگزاری ایرانا، تعداد ارامنه را بیش از ۱۵۰ هزار نفر اعلام کرده است.

برنامه ریزی برای طراحی سفرهای داخلی با موضوع تعطیلات ژانویه، وظیفه بخش خصوصی است و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان حامی دولتی بخش خصوصی در زمینه توزیع تعطیلات، می تواند توان خود را به کار گیرد.

 

   

/ 0 نظر / 2 بازدید