شوهرهای نحیف، شکاری در دسترس برای عنکبوت‌های خوش ‌اشتها!

با سلام و آرزوی سلامت خدمت شما دوست دیده و یا ندیده ام.خوب و خوش اشید.ان اشا..اختلافات زن و شرهر ها حتی در عالم حیوانات نیز جالب است و گاه کشنده.باور ندارید بشنوید:

دانشمندان در آمریکا بالاخره پاسخ این سوال را پیدا کردند که چرا عنکبوت‌های ماده بزرگ جفت‌های نر کوچک خود را می‌خورند. دانشمندان می‌گویند علت این واکنش آن است که عنکبوتهای نر کوچک راحت‌تر به دام می‌افتند و شکار می‌شوند. پژوهشگران می‌گویند که عنکبوتهای ماده شکارچیان حریص و سیری ناپذیری هستند که طعمه‌های بسیار زیادی را مصرف می‌کنند که گاهی اوقات این طعمه‌ها شامل جفتهایشان است.

 

تاکنون فرضیه‌های زیادی درباره علت این که چرا عنکبوتهای ماده، نرها را می خورند، ارائه شده، اما هم اکنون پژوهشگران دانشگاه میامی در اوهایو با ارائه نظر خود اظهار داشتند که پاسخ این سوال بسیار ساده‌تر از آن است که تصور می‌شود. جفتهای نر اگر جثه‌ای کوچکتر از ماده ها داشته باشند، از آنجا که شکار آنها راحتتر است، صید شده و خورده خواهند شد.

این پژوهشگران دریافتند که در گونه‌ای از عنکبوت‌ها موسوم به «هوگناهلیو» که نرها جثه‌ای بزرگ دارند هرگز توسط ماده‌ها خورده نمی‌شوند، اما نرهای کوچک اندام در 80 درصد موارد طعمه ماده‌های درشت اندام می‌شوند.

حال معلوم شد چرا اقایان دارند رشد قطری می کنند!!!!دیروز توسط عزیزی(عموی محترم) از  آبکنار کمی گلابی وحشی(خج)برایم رسید به همین علت عکس امروز را انگونه انتخاب کردم...

 

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید