عنکبوت ها در ایستگاه بین المللی فضایی، شبکه تار عنکبوتی تنیدند

.


ای همه هستی ز تو پیدا شده!خاک ضعیف ازتو توانا شده!سلام و عرض ارادت خدمت دوستان و سروران خودم!خوب و خوش هستی؟از عجایب این عالم موجودی است به نام عنکبوت.هم این موجود بود که جان پیامبر(ص) را در هجرت به مدینه در آن غار نجات داد.حال خبری داریم از رمز و راز زندگی عنکبوت: 

به گزارش خبرگزاری رویترز، اولین تارهایی که این عنکبوت ها در مدار زمین تنیدند، نامنظم و آشفته بود. اما بعد از گذشت یک هفته ، تصاویر تلویزیونی که به زمین ارسال می شد پیشرفت حیرت انگیزی را از این موجودات نشان می داد. "مایک فینگ" فرمانده ایستگاه بین المللی فضایی می گوید: ما متوجه شدیم که عنکبوت ها یک شبکه متقارن ساخته اند. انطباق سریع عنکبوت ها با شرایط فضایی ، کارشناسان را شگفت زده کرد. فضانوردان شاتل رفت و برگشت "ایندیور" که جمعه گذشته از فلوریدا برای انجام یک ماموریت 15 روزه به فضا پرواز کرد، این عنکبوت ها را با خود به ایستگاه بین المللی فضایی بردند. این عنکبوت ها در ایستگاه بین المللی فضایی خواهند ماند تا دانش آموزان و مدیران پرواز بتوانند پیشرفت آنها را مشاهده کنند. در محفظه این عنکوبت ها ، علاوه بر پشه میوه ، یک دوربین فیلم برداری هم قرار داده شده است.
 

این روز ها مصادف است با باد موسمی گرمش.امیدوارم مقارنت با آتش سوزی جنگل نداشته باشد.البته هوای شمال خیلی خشک شده و شبیه مناطق مرکزی ایران شده است.راستی در خصوص جاده راه اندازی شده در دریاچه ارومیه و عوارض زیستمحیطی آن به زودی مطالبی در وبلاگ خواهم نوشت:

/ 0 نظر / 6 بازدید