اندیشمندان ژاپنی خواستار استفاده بیشتر از انرژی خورشیدی و باد شدند

سلام روز جمعه تان بخیر!تازه از پیاده روی صبحگاهی برگشته ام.تقریبا خسته ام ولی حالم خیلی خوبه!امیدوارم شما هم خوب باشید و سرحال!بگذریم مدتی است از نظرات شما خبری نیست.چرا؟اگر نظری دارید حتما به بنده بگویید.باور کنید بسیار خوشحال می شوم و استفاده خواهم کرد. خبر امروز ما ازکشور آفتاب است:

 گزارش روز پنجشنبه روزنامه یومیوری، اعضای انجمن "اندیشیدن کره زمین" که شامل دانشمندان و روزنامه نگاران ژاپنی است، در جریان دیدار با فوکودا با اشاره به این که انرژهای خورشیدی و باد در داخل ژاپن قابل دسترس هستند از دولت ژاپن خواستند که برای گسترش بهره برداری از این انرژیها تلاش بیشتری کند.
این گروه از اندیشمندان ژاپنی در این دیدار همچنین خواستار آن شدند که ژاپن با تمامی نیروی خود برای کسب فن آوریهای نوین در بخش انرژی تلاش کند. اندیشمندان ژاپنی معتقدند، کشورهای پیشرفته صنعتی باید در پیشگیری از انتشار گازهای گلخانه ای که عامل اصلی گرم شدن دمای کره زمین است، پیشگام بوده و با این کار کشورهای در حال توسعه را برای مشارکت در این زمینه تشویق کنند.
به گفته آنها، برای این که بتوان حجم انتشار گازهای گلخانه ای در جهان را تا سال 2050 میلادی به نیمی از سطح کنونی رساند، باید کشورهای در حال توسعه، به ویژه چین و هند را نیز درگیر این موضوع کرد.
این انجمن ژاپنی در راستای این موضوع از کشورهای پیشرفته خواسته است تا فن آوری دفن گاز دی اکسید کربن در زمین را به کشورهای در حال رشد انتقال دهند.

لازم به ذکر است خوشبختانه کشور ما به جهت عرض جغرافیایی قابلیت استفاده گسترده از این فن آوری ها را دارا است.

/ 0 نظر / 2 بازدید