میزان بارندگی ها در سال جاری 35 درصد کاهش خواهد داشت

با سلام و ارزوی بهترین ها برای شما!خوبید؟امروز از رشت ابری سلام می نمایم.اینجا که هوا امسال را با برف سنگین تمام کرد ولی انگار در کلیت کشور شرایط متفاوت است.

میزان بارندگی کشور در سال آبی 87-86 حدود 35 درصد نسبت به سال گذشته و 37 درصد نسبت به میانگین 38 سال گذشته کمبود بارندگی داشته است که این خود یک هشدار برای تامین آب شرب و آب کشاورزی است.
بنابراین گزارش، نامتوازن بودن وضعیت بارندگی در کشور یکنواخت نیست بطوریکه در برخی از نقاط کشور تا حدودی به آمار سال گذشته نزدیک شده ولی در برخی نقاط دیگر از جمله استان های بوشهر، خوزستان، اصفهان، فارس و حتی استان های غربی کشور که معمولاً تحت تأثیر ارتفاعات زاگرس از بارندگی های نسبتاً خوبی برخوردار بوده اند، میزان بارندگی آن ها نسبت به سال قبل و میانگین 38 سال گذشته پایین تر بوده است.

phsics%20of%20elnino.JPG

در سال گذشته خبر جالبی داشتیم از تبریز:بزرگترین کوفته ماهی جهان به وزن ‪ ۶۲۰‬کیلوگرم و با مشارکت 15نفر آشپز در مدت 48 ساعت طبخ شد(اسفند۱۳۸۶ ). این کوفته بزرگ بین 4هزار نفر از مستمندان اداره بهزیستی و کمیته امداد توزیع شد. در پخت این کوفته از گوشت ماهی، سیب زمینی، لپه، پیاز، ادویه‌جات، روغن و زرشک استفاده شده است.

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده 800 گرم
لپه 300 گرم (پخته)
برنج 2 قاشق غذا خوری ( پخته)
پیاز 3 عدد بزرگ
تخم مرغ 3 عدد
آلو 3 عدد
روغن 2 قاشق غذاخوری
رب یک قاشق غذا خوری
نمک و زردچوبه و فلفل به مقدار دلخواه

طرز تهیه:
لپه را پخته و چرخ می کنیم- یکی از پیاز ها را رنده کرده و با گوشت چرخ کرده مخلوط و لپه چرخ شده و برنج را که قبلن پختیم و یک عدد تخم مرغ و نمک و زردچوبه و وفلفل را به آن اضافه می کنیم - همه مواد را با هم مخلوط کرده و خوب له می کنیم. برای اینکه کوفته خوب و نرمی داشته باشیم و باز نشود , باید خوب کوبیده شود.( با میکسر این مواد خیلی خوب و یکدست کوبیده و مخلوط می شوند)
دو عدد از تخم مرغ ها را میپزیم تا سفت شود و پوست کنده برای داخل کوفته ها آماده می کنیم. سه عدد آلو را هم قبلن در آب می خیسانیم. از مخلوطمان گلوله ای به اندازه یک پرتقال بزرگ بر میداریم و میان آن را باز می کنیم یکی از تخم مرغ ها را داخل آن می گذاریم و گلوله را با دست خوب گرد می کنیم که روی تخم مرغ پوشیده شود. داخل یکی دیگر از گلوله ها را سه عدد آلو را می گذاریم و روی آن را می پوشانیم( دو عدد از کوفته های من تخم مرغ ویکی آلو دارد. از مغز گردو هم می توانیم برای داخل کوفته استفاده کنیمpb0281.jpg

/ 0 نظر / 3 بازدید